Geen beweging in nieuwe zonnescherm

Ik heb een nieuwe elektrische zonnescherm gekocht 2de hands maar hij is nieuw. Er zit geen handleiding bij en ok weet ook niet welke merk.

Uit de scherm komt er 3 draden bruin, blauw, geel/ groen. (En dan hangt er nog een zwarte draadJE ernaast zie foto's, die ik op mijn schakelaar heb aangesloten als schakeldraad).

Ik hoor alleen een 1x piep als ik scherm op mijn schakelaar aansluit van Niko.

Moet ik deze zonnescherm eerst met de hand laten uitvallen en afstellen of zo en dan stroom aanzetten? Ik zeg maar wat. Het zal ook fijn zijn als ik weet wat voor motor het is. Ik hoop dat iemand mij kan helpen.

IMG20200921174051.jpg IMG20200921174004.jpg
 
Dus deze scherm doet op dit moment helemaal niks, ik hoor alleen 1x piep en that's it.

En die zwarte draadJE wat daar hangt is ook raar, die is apart en die zit niet in het zelfde isolatie als bij de andere draden bruin, blauw, geel/groen.

Werkt deze misschien alleen met afstandsbediening of zo, zo ja dan hoop ik dat er iemand weet welke motor erin zit zodat ik de afstandsbediening kan kopen.

In ieder geval bedankt alvast
 
Misschien is het zwarte draadje wel een antenne voor een draadloze ontvanger in de motor.
Dat zou betekenen dat je 230 V aan moet sluiten op bruin (F), blauw (N) en geel/groen (aarde).
En dan moet je een geschikte afstandsbediening aanmelden op de motor.

Maar dat is mijn gedachte, ik weet als leek niet of dat klopt.
Het lijkt mij logisch dat er bij een bedrade motor een andere kleurcode gebruikt wordt.
 
Zo te zien inderdaad een model dat draadloos bediend wordt. Zit er niet ergens op de motor of het scherm een sticker of plaatje met merk, typenummer of wat anders zodat we houvast hebben?
 
Bedankt voor jullie reactie.

Nee ik heb echt overal gezocht op dit zonnescherm ik zie helemaal niks als ik hem handmatig open doe en de binnenkant bekijk dan zie ik het ook niet.

Ik weet dat het zoeken is naar een speld in een hooiberg maar toch hoop ik dat iemand het weet. En dat zwarte draadJE is denk ik ook een ontvanger want op het einde van het draadje zit er een ronde hoedje op.
 
Ik hoop niet dat je de ontvanger kapot gemaakt hebt door 230V op de antennedraad aan te sluiten...
 
Onze specialisten laten graag hun licht schijnen over uw probleem. Maak deze geweldenaars blij met een paar foto's van het besproken gedeelte en misschien is de oplossing nabij . Draadje en kapje enzo.
 
Het type plaatje van de buismotor zit waarschijnlijk op de buis zelf aan de motoraansluiting kant. Als het zonnescherm helemaal afgerold wordt komt het typeplaatje onder het doek tevoorschijn.

@cool1 jij mag ook zelf meedenken hoor :mrgreen:
 
Oke ik ga die zo helemaal handmatig uitrollen dan.

En Ronny ik hoop het ook niet nee als de ontvanger stuk is. Voorlopig hoor ik die ontvanger nog 1x piep.

Bedankt weer voor jullie reacties allemaal
 
De piep kan uit een ander gedeelte komen als het deel waarin de draadloze ontvanger zit.
 
Dan moet je nog steeds de afstandsbediening en het zonnescherm koppelen. En bij elk merk is dat weer anders.
 
U schrijft : zwarte draad aangesloten op niko schakelaar. Is dat de enige draad op de schakelaar ? Kunt u de aansluiting van de draden op de motor bekijken ? fotootje? Ik denk dat het nuttig is om de motor uit de as te halen. Misschien dat er dan meer duidelijk wordt?
 
Het laatste wat ik wou is die motor eruit halen uit die buis.

Had gehoopt dat iemand deze buismotor zo zou herkennen met de Rode en Witte afstelknoppen op de motorkop.

IMG20200921174004.jpg
 
in alle wanhoop ...als u de stroomtoevoer aansluit en u probeert via de rode en/of witte fijninstelling te draaien, misschien dat de motor dan teken van leven gaat geven ?
 
BREL motors heeft modellen met een rode en witte stelknop, al herken ik de motor van jouw foto niet direct als een BREL motor.

Verder ben ik niet zo thuis in de varianten met afstandsbediening, dus heb helaas niet de gouden tip die leidt tot oplossing van deze zaak.

Ik denk overigens ook dat uitbouwen van de motor nog zou kunnen helpen, dan wordt wellicht wel een merk en type bekend.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan