Flinke afwijking hygrometers

Heb sinds gisteren een andere hygrometer gekocht omdat ik me af vroeg of de duux wel klopte .
Hebben nu beide de gehele nacht naast elkaar gestaan en er zit nogal een verschil in.
De duux zegt 46 % en de venta geeft 50, 5 aan.
Dat vindt ik nogal wat.
Zo kom je dus nooit achter de werkelijke luchtvochtigheid.
Heeft iemand ervaring met 1 vanbdeze 2 en uiteraard ook ervaring in betrouwbaarheid.



20250323_085929.jpg
 
Ik heb ervaringen met verschillende merken en typen, en ze wijken allemaal af.
De afwijking kan minimaal zjin zoals bij jouw maar de afwijking kan nog veel groter zijn.
Een maand geleden heb ik er vier langs elkaar gezet en geen enkele gaf hetzelfde aan.
 
Alleen laboratorium-apparatuur wordt gekalibreerd, alles wat je in de winkel koopt geeft slechts een indicatie.
 
Nee hoor, want "meten in een natte doek" is niet waar het apparaat voor is gemaakt. Dus krijg je dan onzinwaarden.
 
Bij de Duux zou het dauwpunt op 7 graden en de Venta op 8.8 graden liggen.
Dan ben ik nieuwsgierig waarom zou je het nog nauwkeuriger willen hebben.
 
@wgb
Ik wil ivm houten vloer eigenlijk weten hoe droog of vochtig het in huis is.
En als ik dan 2 verschillende metingen zie weet ik get ook niet meer.
Kun je mij dit aub een beetje verduidelijken
 
Als je beide gemeten waarden middelt zal het wel aardig kloppen. Afwijkingen tot 6% zullen niet vreemd zijn.

Dit lees ik oa: een precisie hygrometer, welke ontworpen is voor gebruik in een laboratorium garandeert vaak een afwijking van slechts +/- 2%. Wanneer u de luchtvochtigheid meet, kunt u niet dezelfde accuraatheid verwachten als bij het meten van de temperatuur.

Van een standaard hygrometer mag je dus zeker niet verwachten dat de afwijking gemaximaliseerd is tot +/- 2% .
 
Nee dat kan ik niet. Zet die meters in bepaalde ruimtes en kijk daar af en toe op.
Zolang ze de aanbevolen luchtvochtig aangeven daarmee leven.
 
Bij de Duux zou het dauwpunt op 7 graden en de Venta op 8.8 graden liggen.
Kun je mij dit aub een beetje verduidelijken
Nee dat kan ik niet
Dan heeft het in mijn ogen ook geen nut om deze informatie te posten. Posten vanuit kennis is goed. Maar lukraak opmerkingen plaatsen zonder te weten wat dit inhoudt niet. Het komt in 1e instantie intelligent over, maar werkt alleen maar verwarrend.
 
Via een ander forum:

Hoe nauwkeurig is een hygrometer?


Hygrometers zijn over het algemeen niet erg nauwkeurig. Ik heb gemerkt dat de meeste sensoren voor thuisgebruik een nauwkeurigheidsspecificatie van maximaal 5% hebben (dit betekent dat twee sensoren binnen de specificatie kunnen vallen en 10% van elkaar kunnen afwijken
 
Dan heeft het in mijn ogen ook geen nut om deze informatie te posten. Posten vanuit kennis is goed. Maar lukraak opmerkingen plaatsen zonder te weten wat dit inhoudt niet. Het komt in 1e instantie intelligent over, maar werkt alleen maar verwarrend.
Nou leef je uit zou ik zeggen.
 
De Duux heb ik ook, hij wijkt in mijn kelder altijd iets af van de meter van mijn Wood's ontvochtiger (soms 1 procentpunt, soms tot ongeveer 4 punten). De waarheid ligt in het midden, denk ik dan maar.
 
Toch ff een reactie, heb besloten een Venta AH730 te kopen om de luchtvochtigheid in huis omhoog te brengen ivm houten vloer.

Op de Venta zit ook een hygrometer en uiteraard wijkt deze ook af.
Ik stel de bevochtiger zo in dat ik het gemiddelde van het verschil neem.
Dus staat de losse hygrometer van venta op 58 en de meter op apparaat 56 dan stel ik de bevochtiger in dat het 57 is.

Overigens in 7 uurtjes is de luchtvochtigheod gemiddeld van 43 % naar 57% gegaan.
Lijkt me niet slecht.

Heb wel voor een koudwater bevochtiger gekozen ivm houten vloer en kalk.
Gebruik nu gesteriliseerd water uit Duitsland.
Kost amper iets.
En vele malen goedkoper dan steeds dat hygiene middel van venta te gebruiken.



20250404_160652.jpg
 
Mooi dat je de goede kant op gaat. Hoeveel liter water en hoe groot is de ruimte die wordt verzorgd.
 
@wgb,
Ruimte is 51 m2 en apparaat is voor 70 m2, heb contact gehad met zowel fabrikant als ook een parketzaak die al meer dan 50 jaar bestaat.
Op advies van beide deze gekocht.

@Walker,
Hoezo hoop je gedemineraliseerd water.
Als ik overal lees, zelfs ziekenhuis informatie, zit er in gedestileerd water geen kalk.

Kun je mij aub uitleggen waarom gedemiraliseerd water.
Dan kan ik natuurlijk je tips gaan gebruiken

Dank allen alvast
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan