Flexibele slang kraan verlengen

Beste forumleden,

Ik heb enige tijd geleden een nieuwe kraan geïnstalleerd en moest de flexibele slangen verlengen. Hij lekt echter iets bij de aansluitingen en na het demonteren lijkt mij de oorzaak wel duidelijk. De 3/8 ring pakt maar net op het verlengstuk. Volgens mij is dit niet de juiste wijze. Of een grotere ring of een andere verlengslang. De binnenzijde van de op de kraan gemonteerde slangen is vlak. Als hier een aansluiting met een rubber ring in had gezeten was het geen probleem geweest, dus weet niet waarom men hiervoor heeft gekozen.

Ik hoor graag jullie expertise en uiteraard hoe die juist aangesloten/verlengd dient te worden.
Vast bedankt.

Groet,
Richard

Links de verlengslang, rechts de slang die aan de kraan zit
125658_Slangen_2.jpg


Duidelijk te zien is dat de verlengslang heel nauw op de ring gezeten heeft

125658_Ring_1.jpg
 
Nieuwe rubberen pakking gebruiken van de goede maat.
En niet te vast aandraaien, vast is vast.
 
Dat zijn dan denk ik niet de standaard 3/8 rubber pakkingen, want die heb ik, maar zijn ook net te klein.
Maar zijn dus speciale rubber pakkingen voor ?
Hangt er een naam aan toevallig ?
 
Deze zijn toch echt net te klein.
Ze zullen verschuiven in de wartel (zie foto) en hierdoor maar net/net niet op het randje afsluiten en dus lekken. Is ook aan de oude ring te zien in het eerste bericht.
Ik was ondertussen verder gaan zoeken en vond uiteindelijk de ringen die voor deze toepassing bedoeld zijn. Ze noemen ze ook wartelmoer pakking en zijn net 1 mm groter en hebben een bredere rand en zullen ook niet kunnen schuiven.

125658_fiber_1.jpg


125658_fiber15_1.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan