Enkelsteens buitenmuur isoleren

Goedemiddag,

Ik heb onlangs een klushuis gekocht en heb ondertussen de bijkeuken helemaal gestript.

Deze bijkeuken is enkelsteen en heeft dus geen spouw, ik zou deze nu toch graag gaan isoleren zonder al teveel ruimte verlies, wat zou hiervoor de beste optie zijn? ik dacht zelf aan de volgende:
Ik ga in ieder geval de bijkeuken aan de buitenkant opnieuw voegen en impregneren.

1: tengelen met houten latten van 22MM en hierop Pir(40MM) + gips plaat(12,5MM), maar dit heeft dus al een dikte van 7,5CM, wat eigenlijk teveel is..
2: Pir(40MM) + gips plaat(12,5MM) en deze bevestigen met Knauf kleefgips, zou dit goed werken en bestendig zijn tegen vocht?
3: andere suggesties?

Ik hoor het graag, bedankt!
 
idealiter isoleren buitenlangs, als je toch wil impregneren en opnieuw voegen zal ik ervoor kiezen om via buitenlangs te isoleren en af te werken met steenstrips of stucwerk.
Anders inderdaad van binnenuit met pir/gips of pir/osb, zorg dan wel voor een ligt geventileerde spouw ivm mogelijke condensatie
 
Langs binnen isoleren is altijd minderwaardiger en risicovoller dan isoleren langs de buitenkant.
Moest er toch geen andere optie zijn dan zou ik zeker ook vermijden om daarbij een al dan niet geventileerde spouw te voorzien.
Ik zou eerder opteren om te isoleren met een materiaal dat vochtregulerend werkt en in een zo innig mogelijk contact met de blote buitenmuur kan worden geplaatst.
 
Meestal bekijk je vooraf de mogelijkheden als je een klushuis koopt. 40 mm PIR is gewoon te weinig voor fatsoenlijke isolatie. Je geeft aan dat je daarmee al niet uitkomt.

Dan blijft idd isoleren aan de buitenzijde over, dmv een buitengevelisolatiesysteem. Hier kun je steenstrips op aan laten brengen om het weer op metselwerk te laten lijken.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan