Drukverlies cv ketel

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik heb een probleempje met een Nefit comi ketel (Economy VR bwj 2002)

Ik heb sinds enige weken last van drukverlies. Ik moet ongeveer elke
twee dagen de ketel bijvullen. Drukverlies van 2.0 naar 1.0.
Cv monteur 2* langs geweest en kon niets vinden. Heeft ook niet echt gesleuteld maar meer gekeken.

De conclusie is vooralsnog dat de leidingen ergens lek zijn en dat deze eventueel vervangen moeten worden. Lijkt mij nogal vrij rigoureus en kostbaar. (1500 euro) Het expansievat is overigens 14 jaar oud.

Had niet eerst het expansievat goed gecontroleerd moet worden? ipv een beetje tikken. Morgen komen ze al voor de derde keer langs om een gedeelte van de leidingen aftesluiten om zo te kijken waar een eventuele lek zit. Wie heeft raad?

Alvast bedankt
Wilfred
 
Beste Wilfred,

Zoals je misschien begrijpt is het niet de gewoonte van de servicemonteurs op dit forum, om hun collega's af te vallen met kritiek op de gevolgde werkwijze.
Temeer daar ze de omstandigheden ter plaatste niet kennen, en niet weten onder welke tijdsdruk een en ander eventueel heeft plaatsgevonden.

Zoals je kunt lezen in diverse onderwerpen op dit forum over drukverlies, is een goede controle van een expansievat alleen mogelijk door het expansievat eraf te halen. Daarvoor moet het systeem leeg, en dat heeft bij jou misschien weer andere gevolgen. het tikken is een snelle maar niet zo erg betrouwbare methode, die overigens door veel monteurs wordt gebruikt.

Ik raad je aan de zoekfunctie te gebruiken met "drukverlies" en eens goed de diverse gevallen van drukverlies te bekijken. Daar leer je een hoop van en weet dan waar je zelf in het vervolg alvast naar kunt kijken in zo'n geval.
 
Hallo kees,

Bedankt voor je snelle reactie!

Jammer genoeg heb ik niet eerder op internet naar een mogelijke oorzaak gezocht.

Ik had al gelezen dat alleen kloppen op het expansie-vat niet voldoende is, vandaar dat het mij bevreemdde dat hij zo snel de mogelijke oorzaak bij de leidingen zoekt. (deze liggen overigens in het beton). Ik ga altijd uit van goede trouw, en het is ook niet gezegd dat in dit geval sprake zou zijn van kwade trouw, maar het zit me toch niet helemaal lekker.

Ketel is overigens zo'n 3 jaar geleden door dezelfde firma geinstalleerd. (was het nog niet mijn woning). Was het dan niet logisch geweest om ook een (toen) 11 jaar oude expansievat te vervangen. Vorige eigenaar (niet echt een centeknijper) heeft dit niet laten doen.
 
Dit forum is bedoeld om mensen te helpen zelf problemen te verhelpen, en eventueel nog wat extra advies, maar beslist niet om te beoordelen of een leverancier of monteur er wel of niet goed aan heeft gedaan iets wel of niet te doen.

Dus nogmaals: een mening over het vervangen van het expansievat heb ik niet.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan