Doorgang onder dakgoot afdichten?

Ik ben er achtergekomen dat onder de draagconstructie van de dakgoot er een doorgang is dat doorloopt tot achter mijn schotten op zolder. Nu ik de schotten heb verwijderd, zie ik dus dat dit doorloopt tot tussen mijn plafond van de 1ste verdieping en de vloer van de zolder.

Nu weet ik dat de ombouw van de dakgoot niet helemaal afgekit dient te worden, omdat het moet kunnen ademen is mij ooit gezegd.
Maar alle kou stroomt nu toch tussen mijn plafond en vloer door?... dat ventileert wel lekker zou je zeggen... maar ik vraag mij af of dit de warmte in huis wel ten goede komt??

Mijn vraag:
Moet ik deze 'doorgangen' afdichten?
Het is niet makkelijk, maar ik kan er een stuk PIR isolatie inleggen en rondom afdichten met PUR.



20261021_074358.jpg

20261021_074406.jpg

20260825_124616.jpg

20260825_124621.jpg
 
De vraag hieronder in de rubriek Dak en Schoorsteen al gelezen.
Moet ik deze 'doorgangen' afdichten?
Het is niet makkelijk, maar ik kan er een stuk PIR isolatie inleggen en rondom afdichten met PUR.
Boven het buitenblad van de muur zou je het met isolatie dicht kunnen maken.
Voordat je de bak aan de voorzijde dicht gaat maken eerst voor een goede ventilatie van de bak zelf zorgen.
 
Je moet die doorgangen inderdaad afdichten.
Ik zou dat doen met een flexibel isolatiemateriaal zoals bijvoorbeeld minerale wol of houtwol.
Dat materiaal kan je het best inpassen tot in alle hoekjes en spleetjes.
Moest het mogelijk zijn dan zou ik dat langs de binnenkant doen om zodoende ook een aansluiting te maken met de eventuele spouwisolatie of om te verhinderen dat een eventuele lege spouw in open verbinding zou blijven met de ruimte in de vloerlaag.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan