Doe-het-zelf dekvloer?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo, ik ben een kamer aan het renoveren. Ik heb oude tegels van de vloer verwijderd en ook de oude dekvloer verwijderd, omdat deze gemakkelijk in grote stukken loskwam. Ik dacht dat ik gewoon een zelfnivellerende vloer zou leggen op de plek van de oude dekvloer.

Maar... ik realiseerde me net dat de nieuwe laag tussen de 3 en 4,5 cm diep moet zijn. Dus voor de 12 vierkante meter die ik nodig heb, zou het me 800-1000 euro kosten aan materialen.

Wat moet ik doen? Kan ik iets goedkopers gebruiken voor de eerste 3 cm en dan een zelfnivellerende vloer voor de laatste laag?

Wat zou het product zijn voor de eerste laag? Betonmortel? Zandcement mortel?

WhatsApp Image 2023-03-17 at 19.26.12.jpeg WhatsApp Image 2023-03-17 at 19.26.12 (1).jpeg
 
Waarom niet gewoon een cementdekvloer maken en vlak afreien? Je bent trouwens wel een aantal keren door de nehobo-stenen gegaan...
 
Geloof me, ik was het niet die de gaten heeft gemaakt, ze waren er al. Ik heb de oude dekvloer verwijderd met een gewone hamer en een beitel, zonder elektrisch gereedschap te gebruiken.

Ik denk niet dat ik de cementdekvloer gelijkmatig en vlak genoeg kan maken om er vervolgens een houten vloer op te leggen.


Ja, het is op de begane grond.
 
Maar even wat anders, moet een nieuwe dekvloer niet minimaal 6cm dik zijn?
Ik weet dat er dan ook andere maatregelen volgen (deuren/kozijnen) maar dan is het wel goed.
 
Wat kan de vloer niet dragen? Er lag al een dekvloer die ik heb verwijderd. Ik wil dezelfde dikte toevoegen als die ik heb verwijderd. Het gewicht zou hetzelfde moeten zijn
 
Ik heb hier dezelfde vloer op de 1e verdieping liggen en daar ligt gewoon een 4 cm dement dekvloer op (al sinds 1967)
Zo'n vloer kun je zelf al wel aardig glad krijgen als je er wat moeite in steekt dan dan vervolgens helemaal glad maken met egaline.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • Beste_Henk
  • Vloeren
  • 5
  • 904
Reacties
5
Weergaven
904
Vloeren
Boertje125
Reacties
4
Weergaven
6K
  • Gesloten
Reacties
19
Weergaven
4K
Vloeren
IJkenhout
  • Gesloten
  • Fantomaz
  • Vloeren
  • 12
  • 6K
Reacties
12
Weergaven
6K
Vloeren
Fantomaz
  • Gesloten
Reacties
7
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via