Deurkruk losmaken (verlijmd)

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo forumlezers,

In mijn nieuwe woning blijken de deurkrukken met een druppel lijm te zijn vastgezet op de as die hen verbindt. Ik wil er graag andere deurkrukken inzetten. Hoe krijg ik de deurkrukken los? Met een flex zou het wellicht kunnen, maar dan beschadigt de deur waarschijnlijk. Een autokrik is te groot, maar het idee van een krik zou wellicht een oplossing zijn. Wie kan ons het juiste idee aandragen?

Alvast dank.
 
Er zit geen inbusje aan de onderzijde?

Dan wil heet stoken met een brander weleens werken om de lijm te smelten.
 
Hallo Headhunter,

Dank voor je snelle reactie. De inbusjes zijn er al uitgehaald. Omdat de deurkrukken er te vaak afvielen heeft de vorige eigenaar ze met lijm/ kit vastgezet.

Ik ga het verwarmen zeker proberen.
 
Warm maken met een schildersfohn en met ovenhandschoenen of lashandschoenen uit elkaar trekken.
Hou er rekening me dat e.e.a erg warm kan worden en omdat metaal de hitte goed geleid zal ook de kruk aan de andere kant flink warm worden.

Door deze hitte zal ook het slot warm worden en het vet wat er inzit vloeibaar woren, dus ook het slot er uit halen en opnieuw smeren omdat anders de kans bestaat dat je binnen een paar maanden hangende klinken hebt omdat de veren zijn geknapt.

Ook het laten schrikken wil wel eens helpen dus ipv. trekken even een moker tegen de klink houden en dan een klap op de kopsekant van de andere klink geven.

Als dat allemaal niet helpt dan zul je rigoureus te werk moeten gaan en dat kan bijv. met de krik, maar dat is een methode die ook wel door inbrekers gebruikt wordt en het lijkt me niet verstandig om dat hier uitgebreid uit te gaan leggen.

suc6

Gerrit Bakker
 
Bedankt voor het meedenken. Het is uiteindelijk eenvoudig opgelost met... een aangepaste ijzerzaag. Kon zo vlak bij de deur de kling afzagen, en vervolgens de as eruit tikken. En dat bij 4 deuren binnen 15 min. Eigenlijk best eenvoudig ;-)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan