Dampremmende folie plaatsen in plafond/zoldervloer terwijl dak al geisoleerd is?

Ik ben mijn woning aan het renoveren en wil graag advies over het isoleren van mijn houten zoldervloer.


Situatie:
  • De zolder is onverwarmd en blijft alleen voor opslag in gebruik.
  • De houten vloerbalken zijn ongeveer 16 cm hoog.
  • Het plafond van de eerste verdieping (slaapkamers) wordt vernieuwd met houten regelwerk en gipsplaten.
  • Ik wil isolatie (steenwol/ glaswol etc) tussen de houten balken plaatsen, (welke dikte)?
  • Het schuine dak is aan de binnenzijde nageïsoleerd met steenwol of glaswol. Als ik op zolder sta, kijk ik tegen een aluminiumfolielaag aan.
  • Ik wil warmteverlies beperken en ook de geluidsisolatie verbeteren.

Mijn vraag:


Moet ik aan de warme zijde van de zoldervloerisolatie ( dus boven de nieuw te plaatsen gipsplaten van de slaapkamers) nog een dampremmende folie, zoals Miofol 125S, aanbrengen? Of kan ik deze achterwege laten omdat er al isolatie met aluminiumfolie aan de zolderzijde van de dakisolatie zit (zie foto).


Ik wil voorkomen dat er vochtproblemen of houtrot ontstaan. Welke opbouw zouden jullie adviseren, en waarom?


Alvast bedankt voor jullie advies!



IMG_1760.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan