Dak isolatie douche

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Onze bovenste verdieping heeft een schuin aflopen bitummen dak met aan de voorzijde (lage kant) slaapkamers, en aan de hoge zijde (achterin) een douche.
In de badkamer zit in een kantel raam in het dak. Het plafond is van gestuukt gispplaat . Het dak is geïsoleerd met (alleen) glaswol (of steenwol), en geen dampwerende folie .

De enige ventilatie die er is, is het velux dakraam (en de deur).

Nu is het geval dat op het plafond van de voorliggende kamer waar het plafond lager is , vocht vlekken zijn ontstaan. Er hangt op deze verdieping op momenten een vochtige benauwde lucht.

Ik heb dit artikel doorgelezen:
https://www.klusidee.nl/Forum/topic/plafond-badkamer-isoleren-plat-dak-aan-binnenkant.31582/.

Het lijkt me voor de hand te liggen dat de vocht plekken voor een deel zijn toe te wijzen aan opgestegen/opgetrokken douche-vocht . Wat ik me afvraag is, in hoeverre condensatie van de verwarmde kamer tegen het koude dak een factor is. De dak isolatie zit aan de warme kant (binnen) en niet aan de koude zijn (buiten) , en dus geen vochtwerende isolatie.

Wat is belangrijker te doen ... een betere ventilatie (door het dak?), of het aan brengen van vochtwerende folie.

Een lang verhaal, graag reactie.
Alvast bedankt, Helmer
 
Het condenseren van leefvocht op de koude dakbedekking zal zeker een rol spelen. Het vocht uit de badkamer maakt de situatie natuurlijk nog erger. Mechanische ventilatie in de badkamer is zeker geen overbodige luxe, echter het ontbreken van het dampscherm kan funest zijn voor je dakkonstuctie. Het beste is dus wel beide aanpakken. Ook moet je ervoor waken dat het vocht niet opgesloten kan raken.
 
Dank je,

Hoe kan ik controleren/constateren dat het vocht niet raakt opgesloten ?
is dat de 'platdak ontluchting', moet daarbij dan ruimte/venitlatie mogelijk zijn tussen de isolatie en het dakbeschot ?

Nog iets ...
Is gisp plaat wel een goed materiaal on het plafond af te werken ?

H.
 
Vocht van binnenuit is vaak een groter probleem dan vocht van buiten...
Met ventileren los je al veel op. De dampdichte folie zou voor een normaal schuin dak wel goed zijn. maar een plat dak is in principe niet geventileerd. en dan sluit je het vocht dat er nu zit op. de afwerking met gipsplaat is geen probleem zolang er geen vocht ophoping plaatsvind.

ik zou beginnen met de ventilatie, de vochtplekken wegwerken en eerst maar eens kijken wat er gebeurt... indien dan vocht plekken toch terug blijven komen, maar weer eens een volgende stap nemen... is je dak nog helemaal goed?
 
Bedankt voor de reactie.
In 2007 zijn we er komen wonen. De vorige eigenaar had er een 3e verdieping op laten zetten door een aannemer die ... na faillisement inmiddels weer opnieuw is begonnen. Klinkt bekend neem ik aan, en zegt genoeg over de ellende we meemaken. Het dak is dan wel de grootste kostenpost. Maar er zijn genoeg andere geborgen 'verbreken' . De 'afwerking' zag er wel goed uit .
Vandaag via een gat in een gips plaat gemaakt. Achter het gips alleen steenwol, en vervolgens direct het hout van het dak, waarop waaarschijnlijk ook direct het bitum is geplaatst.
Op de onderzijde van de dakplaten, waren duidelijk wat lijkt zwarte vochtplekken te zien. Boven de isolatie voelde het warm en vochtig.

Daar de derde verdieping een echte verdieping is (geen zolder), 2 ingebruikzijnde slaapkamers, 1 douche, (volle)bergkamer en CV-hok, is het bezwaarlijk om de boel van onder te corrigeren, en misschien dan maar afhankelijk van de kosten een geheel nieuw dak erop. We weten ook niet of er onder het bitum wel folie zit. Kost wat maar dan weten we waar we aan toe zijn.
 
Hoe groot is het dak.
Als je de rubriek Dak en Schoorsteen doorloopt kom je dit probleem wel een paar keer tegen.
Onder het dakbeschot isoleren is gewoon lastig.
Is het dak niet te groot dan zou je kunnen overwegen om een nieuwe isolatie-en dakbedekking aan of te laten aanbrengen.
De bestaande dakbedekking zou je als damprem kunnen gebruiken.
Dakopstanden moeten dan nu ongeveer 20 tot 25 cm hoog zijn.
 
Het dak is 9,50 breed x 4,50 diep, Hoogste punt = 3,50m laagste punt = 1,65m.
Ik ben (nog) niet erg bekend met klussen met daken. Ik heb begrepen dat onder bitum nog iets van isolatie (piepplastic) en boven of onder het dakplaten een folie, dan isolatie, dampwerende folie en als laatste plafond beplating.
Ik ben op het dak geweest, en daar was het flink hard (kon wel eens hout zijn onder het bitum), maw geen 'piepplastic'.
We hebben in de loop der tijd ook een keuring laten doen . Een goed dak is aan de koude zijde geïsoleerd, niet de warme zijde. Dat is ook al niet het geval.

Zal de artikelen doornemen bedankt. De shit is dat eigenlijk wilt weten waar en wat er ook met het dak is gekloot. Het geeft rust als alles open is geweest, helaas ook een lege bankrekening :? .
 
Dat is toch nog best een aardig lessenaardak.
Een warmdak is aan de bovenzijde van de dakvloer geïsoleerd.
Een kouddak heeft eigenlijk geen isolatie. Er kan wel ergens isolatie zitten maar dan moet de ruimte boven het isolatiemateriaal en onder de dakvloer eigenlijk net zo koud zijn als buiten.
Omdat het een schuinvlak is het wat eenvoudiger om te ventileren.
Je moet wel ruimte hebben om een luchtstroom te creëren.
Het dak kan wel waterdicht zijn en aardig kijken vanaf de buitenkant maar of de dakbedekkingsconstructie orde is dat is een ander verhaal.
Dat van die dakopstand dat kan je vergeten.
Zet is nauwkeurig op papier hoe het dak aan de onder-en bovenzijde van de dakvloer in elkaar steekt.
 
Tussen de isolatie en dakvloer is ruimte. Er lijkt ventilatie te zijn (bij harde wind buiten voel je op de overloop wind/tocht uit de lichtpunt op de overloop.
Of dat inhoud dat onder het gehele dak ventilatie is, weet ik niet. De muffe lucht doet anders veronderstellen. Maar dat zou ook (ten dele?) van slechte ventilatie van de 3e verdieping op zich kunnen komen, toch?

Er zijn tot nu toe geen tekeningen beschikbaar. Aan de onderzijde, isolatie, lucht en houtplaat (onderzijde dakvloer?).
De bovenzijde is dus lastig, van bovenzijde alleen bitum te zien. Toen ik er op stond, voelde het vrij hard (veerde niet in) en regen hoor je erg duidelijk.
Hooguit zou er een folie onder het bitum kunnen zitten ????

Welke opmerking van mij, deed je vermoeden dat ik iets wil/deed met de dakopstand ?
 
Wat je zelf zegt je weet niet of er voldoende ventilatie is over de gehele ruimte tussen het isolatie materiaal en de onderzijde van de dakvloer.
Er zal geen folie onder de dakbedekking zijn aangebracht dit heeft totaal geen functie.
Ik was even vergeten dat je een schuin aflopend bitumen dak had. Nou blijft dan voor mij de vraag hoe schuin is schuin.
Maar jouw dak is behoorlijk schuin en deze daken hebben over het algemeen bijna geen dakopstand.
Dus als je op je dak een 7 cm of meer isolatie wil aanbrengen zal deze aanpassing in de papieren lopen omdat de dakranden waarschijnlijk ook moeten worden opgehoogd.
Dan moet je er op letten dat de ventilatie die er nu zit wordt afgesloten. Het heeft geen zin als je op het dak isolatie aanbrengt en dat er in de ruimte onder de dakvloer koude lucht kan blijven stromen.
Je bent er zeker van dat er geen damprem is aangebracht boven het plafond en onder de isolatie.
 
Te vroeg ge-OKt ...

Opbouw is met 4 buren tegelijk gedaan (voor wij er kamen wonen).
Van wat we hoorden, was het een uitdaging voor de buurt.

Maar misschien wordt e.e.a. duidelijk.
 
We horen het graag. Ik en nog wel een aantal andere hier houden van berichten met een einde verhaal waar je wat mee kan. :wink:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan