CV aanpassen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een Daalderop boiler 38/80 gekoppeld aan een Daalderop boiler combiconnect 150 liter.

Beide boilers zijn nu nog gecombineerd aangesloten. Deze combinatie wordt enkel gebruikt voor de douche voor 2 personen (af en toe 4 indien er logies zijn) en verwarming van een garage. De verwarming van de garage vindt ik niet belangrijk. en deze combi hangt 20 meter van de douche af. Hierdoor gaat er iedere keer 5 liter water verloren voordat er warm water bij de douche is. Wellicht is de leiding ook wat te dik (12mm). Nu wil ik dit optimaliseren.

Ik vraag me af of de Daalderop boiler 38/80 voldoende groot is zonder de combiconnect 150 liter om te voorzien van warm water voor de douche voor slechts 2 personen (en af en toe 4). De keuken heb ik al afgesloten van warm water en daar hangt een kleine 10 liter boiler nu aan het koude water.

Ik zit nu aan 2 mogelijke aanpassingen te denken.
1) combiconnect 150 demonteren en enkel de 38/30 gebruiken en deze op dezelfde locatie laten hangen. Vervolgens de verwarming van de garage demonteren en leiding naar de verwarming van het woonhuis aansluiten (160m2 bungalow). Garage is 350m2 en 5,5 meter hoog maar is enkel als opslag ingebruik.. Ik zou dan nog een kort stukje verwarming van de garage kunnen aansluiten wat eventueel geheel af te sluiten is in deze optie. Wel opletten in de winter met risico op bevriezen dat begrijp ik.

2) combiconnect 150 demonteren en enkel de 38/30 gebruiken maar dan in het woonhuis monteren en zo zo'n 10 meter dichter bij de verwarming en ook douche te komen met het systeem. Eventueel ook nog een stukje garage koppelen aan de verwarming wat weer optioneel afgesloten kan worden.

uiteraard kan in beide gevallen de combiconnect 150 toch aangesloten worden maar dat lijkt me eigenlijk veel te veel voor onze situatie.

Wat zou de betere optie zijn`?
Groeten, Theo
 
Een 38/80 levert al een zee aan warm water. Daar is die boiler echt niet bij nodig, zeker niet als je alleen douchen wilt. ( mits er geen 25l/min stortdouche hangt)
De 12mm leiding zou ik niet dunner doen, ketel verplaatsen lijkt mij de beste optie.
 
Een 38/80 + Combi Connect 150 levert 80 liter in ketel en 100 liter in boiler. Totaal kan deze 300 liter leveren van 40 graden.

Een 38/80 alleen kan 133 liter leveren.
Na verbruik van deze voorraad 38/126*60 = 18.09 liter p/m van 40 graden.

De vraag is of dit voldoende is om het gewenste comfort te kunnen leveren. Dit is afhankelijk van de volumestroom en de duur van tappen.

De diameter van de waterleiding zorgt voor voldoende liter, alleen zal de wachttijd toenemen indien de diameter groter wordt. Bij een te kleine diameter van de warmwaterleiding worden liters niet meer behaald maar de wachttijd zal korter worden.

Mocht je nog vragen hebben, dan helpen we je graag verder via een persoonlijk bericht. Wij zijn de fabrikant van de beide boilers.
 
Zo te horen kan de 150 combi connect er dus inderdaad tussenuit. Het warm water gaat enkel naar de douche nu die zo'n 20 meter verder staat.

Bedankt voor de reacties dit bevestigd mijn vermoeden.
Ik ga binnenkort een adviseur uitnodigen om het eens goed te bekijken. Ik vermoed dat de vorige eigneaar niet goed nagedacht heeft of plannen in z'n achterhoofd had die hij nooit gerealiseerd had.

Wij gebruiken enkel warm water voor douche en er zijn geen andere aansluitingen op het warm water net nadat ik de keuken kraan agfesloten had.
Groeten, Theo
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan