Condens stalen damwandplaten

Ik zit eraan te denken om aluminium damwand platen te gebruiken om een ruimte af te werken.
De platen worden dan verticaal gemonteerd.
Ik lees dat er condens achter de platen kan ontstaan. Maakt dat uit met verticale platen ? Condens zal naar beneden lekken.
Het is mijn idee om de platen 2a5mm van het frame te houden en het frame in te pakken met epdm en onderin een ruimte van 2a5mm open te houden zodat het water er achterweg kan en deze op te vullen met rvs staalwol tegen insecten. Gaat dit goedkomen ?
 
Ik ben helaas een slechte tekenaar :)
Voorkant (plaatzijde) en beide zijkanten voor de helft. Dan ruimte ertussen 2a5mm en dan de plaat verticaal
 
Energie maakt iets warm of koud. Is iets warm trekt de warmte daarin altijd naar koud.
Zorgt de lucht voor het transport gaat een deel vocht mee. En dan straalt er nog iets van infrarood maar dat gaat mij te ver.
Aluminium en EPDM zijn dampdicht door deze materialen gaat alleen warmte er gaat geen vocht door.
Verwacht je in die ruimtes verschil van temperatuur en luchtvochtigheid.
Meer kan ik er niet van maken. Dus tekeningetje of wellicht een foto.
 
Veel te kort gegevens om hier iets zinnigs over te zeggen.
metaalplaat als afwerking lijkt mij op veel gebieden ongeveer een slechte keuze.
 
Nog een poging.
Je hebt een wand die splits een ruimte. Aan de ene kant wordt geleefd 20 gr 50% vocht. De andere zijde is buiten 5 gr en 80% vocht. Condens op de warme kant van het aluminium. Breng 3 mm EPS aan de buitenkant aan er zal er geen condens zijn.
Binnen wordt het 20 gr 55% vocht. Buiten blijft hetzelfde. Condens binnen op het aluminium. Je moet dan 4 mm EPS aanbrengen om de temperatuur aan van het aluminium hoger te krijgen zodat er geen cq dauwpunt, condens zal ontstaan. Enz enz. Het kan ook andersom dan verlaag je de luchtvochtigheid van binnen. Een voorbeeld helaas de temperatuur en de luchtvochtigheid van buiten spelen ook een rol. Binnen daar kan je wat mee maar buiten zal een hele klus worden. :wink:
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan