Buitenlamp monteren op inbouwdoos

Allen,

Ik vraag jullie hulp in deze warme zonnige dagen.

Een familielid heeft aan mij gevraagd om morgenvroeg een buitenlamp op te hangen.
Voor mij is dit geen probleem, maar ik was verrast toen hij mij een foto toestuurde.
ik had namelijk verwacht dat de stroomkabel van de buitenlamp naar een opbouwdoos ging, maar dit blijkt een inbouwdoos te zijn.
Ik weet niet goed hoe ik dit moet oplossen en vraag daarom om jullie hulp en advies.
Wie oh wie kan mij de gouden tip geven hoe ik dit op een correcte en veillige manier moet aansluiten?

IMG_20200610_191431.jpg
 
Dat wordt op deze manier niet waterdicht. Ik zou er een opbouw lasdoos overheen zetten en de kabel en draden daarin laten uitkomen en door lassen.

Of je moet op een andere manier deze inbouwdoos waterdicht krijgen maar voor zover mij bekend, zijn daar geen ip.. afdekramen voor.
 
Heren bedankt voor jullie reacties! Een kniedeksel is een mooie nette oplossing. Morgenvroeg maar is kijken of ze die hebben bij onze bouwmarkt. Anders ga ik er een opbouw lasdoos overheem zetten.
 
Ik ben bang dat een kniedeksel het geheel ook niet waterdicht gaat afsluiten.

De snoer van de lamp lijkt me trouwens vrij kort, wordt krap om die netjes naar de doos te leiden. Netter is om xmvk kabel in grijze elektrabuis te gebruiken.
 
Neem dan geen plastic kabel, deze vergaat door UV en wel eentje met een aarde draad, vergeet hem ook niet even in een pvc buis te stekken.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan