Breuk in dakbalk bij minimale belasting tijdens bouw

Hallo,

Vandaag wat dakbalken op een garage geplaatst, conform constructie berekeningen, C24 220x70 overspanning van ca. 5.25m 400 HoH.

tijdens montage liep ik over een balk (85 kg) en die brak in 1x met een luide ‘krak’ zonder enige doorbuiging of signalen. Voor montage geen zichtbare schade oid.

Iemand anders dat hier ooit gehad? Ben spontaan zeer argwanend naar de kwaliteit van de overige balken…

Hou gekocht bij een grote leverancier , staat FSC 70% C24 70x220 op de bon. Geen markeringen op de balken verder.

Iemand hier nog suggesties of wijsheden over wat te doen.. zowel om door te bouwen met vertrouwen als eventueel naar de leverancier toe?

alvast bedankt.

AED607D0-5B96-43B7-946F-FA5473B04DB3.jpeg 0B683D0A-29B1-4E9F-8F70-4366C1327C1F.jpeg
 
Daar zit een dikke noest, zou hem vervangen of ergens op een kort stuk leggen.
Nog niet meegemaakt maar ik loop nooit over de balken zonder dat er een plaat underlayment of osb licht in de hoek waar we beginnen om het dicht te leggen.

We werken om ze opmaat te leggen altijd vanaf de vloer er onder
 
Bedankt voor de reacties.

zoals Haemmertime aangeeft gaat het me inderdaad pas in de laatste plaats om de vervanging van die ene balk, ze zullen vast een nieuwe aanbieden als ik maandag bel..

De vraag is echter meer, hoe bouw ik met vertrouwen door. Gevalletje ‘pech’, en gewoon doorbouwen, of kan er een serieus probleem zijn met die hele set balken. C24 van deze maat voldoet in theorie gewoon ruim.

ik ben daarom vooral op zoek naar praktijk advies. Doorbouwen of niet? Nieuw balkje laten leveren en klaar? De rest testen voor ik verder bouw? Is het merkwaardig dat er geen markeringen op het hout staan of komt dit meer voor bij deze maten?
 
Ik zou ook even over die andere balken lopen, blijkbaar een goede test om te kijken of ze goed zijn :wink:

Verder zou ik het ook even voorleggen aan de leverancier. Wellicht kan hij een verklaring geven.
 
Er is vandaag iemand (van ca. 100kg) met een hijsbandje aan alle balken gaan hangen in het midden. Geen gekraak of breuken meer verder.

Ik ga morgen even bellen met de leverancier. Al leert de ervaring met leveranciers/handelaren dat je meestal weinig technische info zal ontvangen. Waarschijnlijk het aanbod op een nieuwe balk. Stel daarom het meedenken hier ook zeer op prijs.

het einddoel is gewoon een goed en veilig dak met een gerust hart..
 
Nog even een update…

vandaag de leverancier gesproken, de conclusie daar is dat het meest waarschijnlijke is dat de balk ergens een keer gestuiterd is.. bij productie, opslag, transport oid.

ze waren er in elk geval van overtuigd dat de overige balken gewoon goed moeten zijn.

de overige de balken zien er verder goed uit, en ik was er zelf al aan gaan hangen met 100kg. Dus moet er denk ik maar op vertrouwen dat het ok is.

Krijg morgen een nieuwe balk geleverd.
 
  • Like
Waarderingen: Walker
Ik begrijp de argwaan, maar dat zou ook zo maar gewoon waar kunnen zijn, en aangezien de rest wel door de test kwamen, zou ik er niet te lang wakker van liggen.
 
  • Like
Waarderingen: Walker

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
224
Dak en schoorsteen
Marcn.88
Reacties
6
Weergaven
1K
Dak en schoorsteen
IJkenhout
Reacties
3
Weergaven
778
Dak en schoorsteen
Boertje125
Reacties
8
Weergaven
2K
Dak en schoorsteen
janmeijer76
Reacties
2
Weergaven
880
Dak en schoorsteen
RonVer

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu