Bewegingsmelder in hotelschakeling

121981_20181122_132134_1.jpg
121981_20181122_132300_2.jpg


Hallo,
Ik wil bewegingsmelder boven i.p.v. de hotelschakelaar.
Er komen 3 zwarte draden boven en op de bestaande schakelaar zitten geen aanduidingen. Wel zie ik verschil in de twee aansluitingen, die naast elkaar zitten. De linker aansluiting heeft een rood koperen voet, de andere twee een geel koperen voet.
Ik heb boven gemeten waar stroom op staat bij het schakelen. Zie de tekening. A, B en C.
Omdat alle draden zwart zijn, geen idee welke nul fase is.
Op de bewegingsmelder staat L en 2x N.
Ik heb C aangesloten op de L, maar dan werkt beneden niet en branden de lampen half.
Ik lees ook op Internet dat lampen moeten worden doorverbonden?
Wie maakt mij blij met de oplossing?
 
Zonder het trekken van andere draden (nul en fase) en het vervallen van de schakelaar beneden gaat dit niet werken zo.
 
Een bewegingsmelder is niet toe te passen in een wisselschakeling.
Het ding komt nl altijd in dezelfde stand terug als er geen beweging gesingaleerd wordt, dit in tegenstelling tot een wisselschakelaar, die de ene keer in de ene stand uit staat en de andere keer in de andere stand. E.e.a afhankelijk van de andere schakelaar. Een bewegingsmelder kan niet zien in welke stand de andere schakelaar staat.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan