Bewegings schakelaar

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoi,

Ik wil een bewegings schakelaar aansluiten. Je weet wel in straal lopen en licht gaat aan. Nu woon ik in een oud huis. Ik heb de gewone schakelaar verwijderd.

En daar kom ik de volgende draden tegen. zwart, grijs, blauw en rood. Op de bewegings schakelaar heb ik de volgende kleuren met de aanduidingen rood-LS, blauw-N, bruin-L

Hoe moet ik hem aansluiten ???

BVD
 
Nee- en volgens mij is grijs de aarde zit op de behuizing van de lamp. zwart en rood gaan naar de lamp. dus blijft blauw over
 
Lastig om uit te leggen.

In principe heeft de detector een NUL (blauw) en een LINE(bruin, of oud: groen) nodig.

Die 2 dus op N resp. L aansluiten. Het contact LS (rood) geeft dan de spanning naar de lamp toe (bij detectie) via de schakeldraad. Dat is volgens de regels een zwarte schakeldraad (oud en nieuw). Het gekke is dat bij u die zwarte blijkbaar een LINE is?

In ieder geval moet de draad naar de lamp op LS worden aangesloten.

VRAAG: Welke 2 draden zaten er op de schakelaar aangesloten?
 
Sorry maar dat weet ik even niet meer

maar waarom de vraag of ik in vlaanderen woon? Ik woon nl in limburg tegen de grens aan. meschien heeft een belg het gemaakt. (niet volgens de regels maar ok)
 
Hij = mij? Dat is dan de nul.

Je zult moeten vaststellen wat de FASE is; dat kan niet de zwarte zijn, want die wordt al als schakeldraad naar de lamp gebruikt en die moet je op het LS-contact aansluiten.

Ergens een groene of een bruine draad?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan