Betonnen sokkel gieten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

voor palen van de carport gaan we een betonnen sokkel gieten om te ondersteunen.

De bedoeling is om ondergronds een "bodemplaat" van 50 x 50 x 10 te gieten en daar bovenop een gedeeltelijk bovengrondse sokkel van 25 x 25 x 30 te gieten.
Nu is mijn vraag wanneer de sokkel eigenlijk bovenop de bodemplaat mag gegoten worden (want in 1 keer kan dit natuurlijk niet), moet ik wachten tot volledige uitharding of mag dit vroeger?. Ik ga natuurlijk wel een wapening voorzien die zowel in de bodemplaat en in de sokkel zit (dacht aan een in een koker geplooid stuk beton net).
Moet er nog iets speciaal gebeuren om verbinding te garanderen tussen bodemplaat en sokkel?

Thx.
 
Het zal er ongeveer zo uit moeten zien dan.
12028_poer_staal_1.jpg
 
Beton zal binnen 2 uur gaan opstijven , dan kun je de 2e vormkist gaan plaatsen.
na 4 uur kan je op zeker de tweede laag storten en heb je ook een goede hechting op de eerste laag, die dan ook niet meer vervormd.
Voor een goede kwaliteit stort je nat op nat en trild goed af met een trilnaald, dit is nodig zodat de beton een homogene dichtheid verkrijgt zodat het ijzer niet aangetast word door grondwater.[betonrot]

Succes
 
Bedankt voor de antwoorden al.
Een collega had mij aangeraden om het volgende te doen :
- bodemplaat bekisten, nodige ijzers erin, beton en mooi vlak zetten.
- dan het bovenstuk direct erachter gieten. De bedoeling zou zijn om de bekisting van het bovendeel eigenlijk te voorzien van deksels die de bekisting van de bodemplaat bedekken (enkele stenen erop om vast te houden.

Het is moeilijker uit te leggen dan ik bedoel.
Bij het maken van 1 grote bekisting is het probleem dat ik niet echt aan de bodemplaat kan om aan te trillen en lege ruimten te vermijden.
 
De trilnaald in het midden is voldoende hoor. Dus kan je gewoon in 1 keer storten in 1 bekisting.
 
Heb trouwens tijdens het zoeken naar info een handige tip gevonden voor het aantrillen. Gewoon een schuurmachine zonder schuurpapier en tegen de zijkant van de bekisting "trillen". Lijkt simpel maar toch :D
 
Die tip :idea: van de schuurzool is zeker een goede immers dan zullen in ieder geval langs de kist de ingesloten water en luchtbellen er uit trekken voor een mooie en glade afwerking.
Voor een diepe trilwerking heb je een flink trilvermogen nodig vandaar deze speciale naalden , maar voor deze kleine kolom is die schuurmachine best een leuk idee.

Succes
 
Een gewone boormachine op de klopstand en hoge toeren werkt ook heel goed.
 
Ik heb het wel eens gedaan met een schuurmachine en vond het flink tegenvallen. Porren met een staaf gaf meer resultaat. Ik zou een trilapparaat huren.

@Sjaan: hoe maak je dat zelf?
 
Dan moet je bij je traditionele mengsel van zand grind water ook nog een vulstof toevoegen en dat heet plastificeerder,ff google denk ik.
 
Ben zelf niet heel erg thuis in beton storten, anders dan gezond boerenverstand. Is het niet mogelijk, om de bekisting uit 1 stuk te maken, waarbij je de bovenzijde van het onderste deel schuin bekist (soortement van dak), waardoor je geen insluiting krijgt bij het storten. Evt verzwaren, om opdrijven tegen te gaan
 
Zelf verdichtende beton heeft als nadeel dat je de kist bijna waterdicht moet hebben.
Het gemakelijkst is.
fundering kisten.
Bouwstaalmat met steekeinden aanbrengen.
opstortkist zo maken dat je hem op de kist van de plaat vast kunt zetten.
Funderings plaat storten en verdichten.
Kist plaatsen en een paar uurtjes wachten.
opstorting storten en verdichten doormiddel van porren met een lat.
Als de beton niet meer zakt , even met de hamer teggen de kist kloppen.
Maak de kist van betontriplex 18 mm.
Dit is glad materiaal en daardoor gemakkelijker te verdichten.
Anker tbv staanders bij de hand houden als de beton een 15 minuten in de kist gezeten heeft de ankers plaatsen en voorzichtig in de natte beton porren.
Even een draad over dekist trekken zodat je de ankers precies op maat kunt zetten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan