Balken plafond/vloer eerste verdieping verstevigen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ga in mijn pas gekochte woning op de bagane grond een muurtje wegbreken. Boven dat muurtje lopen de plafondbalken/ vloerbalken 1e verdieping. De overspanning is 5.60m, de balk is 17,5x6cm.
Nu is het idee om tegen de balken aan over het grootste gedeelte van de overspanning een iets kleinere balk te bevestiging met bouten en moeren erdoorheen om te voorkomen dat het plafond/vloer Gaat bewegen als er boven iemand loopt.

Zal dat werken? Om de hoeveel cm zal ik bouten en moeren moeten doen zodat het goed stevig zit?
 
Ja idd, het was een meter of 3 en wordt dan 5.60.
Wat is een beter oplossing? Balken bijplaatsen om h.o.h te verkleinen? Als ik dat doe kunnen die dan met ankers aan de muur? Of moeten ze in de muur gelegd zoals de al aanwezige balken?
 
Een stalen balk onder de balklaag waar eerst de muur stond.
Balkafmeting, kijk eens bij de balkenschuif in het sticky bij muren wanden en plafonds, dan kom je erachter dat 5,60 m in hout lastig uitvoerbaar is.
 
Dan krijg ik een stalen balk dwars door de kamer onder het plafond. Dat is ook niet aantrekkelijk.
Balkenschuif? Dat is nieuw voor me, ik ga kijken.
 
De enige zinvolle reactie is hier om er een constructeur bij te halen. De berekening die hij maakt heb je ook nodig voor de vergunning.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan