Badkamer moet betegeld zijn?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Dag,

mijn bad hangt in een constructie van betegelde gasbetonblokken. Ik wil daar een deel van afhalen, want het is ruim bemeten. Daarmee haal ik ook een deel van de tegels weg.

Vraag: is het mogelijk om zonder te betegelen het gat dat dan ontstaat met bijvoorbeeld een goed beschilderde houten plaat (2 x grondverf, 3 x lak) af te dekken en dit af te kitten? Of gaat dat binnen 2 jaar rotten en moet zo'n plaat betegeld worden?

Groet, Topti
 
Het is sowieso niet verstandig, om hout te gebruiken in een badkamer.
Of je het nu schildert of niet, na een paar jaar zal dat aan het rotten gaan.
 
Allen bedankt.

Fvdb, bedoel je keraliet?

Hierbij een fotootje om het te verduidelijken.
65816_P1030207_1.jpg



de rij tegels op het blok aan de hoofdzijde van het bad moet weg, want daar moet de wasmachien komen (dus de verkeerd opgehangen radiator moet ook weg).

Ik begrijp dat dit op zich weer goed waterdicht af te werken moet zijn met kunststof en kit, is dat juist?

groet, topti
 
Bedenk wel, dat als je dat muurtje en de tegels weg haald, je ook iets aan de vloer moet doen.
Want waarschijnlijk zitten er geen vloertegels onder het muurtje.
 
Hi Peter,

1) ja, inderdaad. Dat heb ik ook gezien... Al met al dus geen kleine klus, voor mij. Of is het iets waar, als ik het breekwerk doe, een geoefende installateur zijn hand niet voor omdraait?

2) Zou het een optie zijn om een frame te bouwen waar de wasmachine op komt te staan? Deels aan de wand vast, deels steunend op de vloer. Even afgezien van de vraag of het mooi is :D , maar daar geef ik bij deze badkamer niet om.

Of gaat dat trillingen aan de muren afgeven waar je niet op zit te wachten (pleisterwerk, stenen komen los, ed)?

3) Het voordeel van een frame zou zijn: geen breekwerk, geen tegels leggen, geen tegels repareren aan het bad. De ruimte onder de wasmachine is te gebruiken als opbergruimte.

Groet, topti

ps: Henk, dank voor de tip van het trespa
 
De wasmachine hoger zetten, is een goed alternatief.
Ook is het gemakkelijker, om de was er in en uit te halen.

En het scheelt je een hoop breekwerk
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan