Afwerking zolder, isolatie van binnenuit en gordingkwestie

Hallo,
Inmiddels druk bezig met de zolderverbouwing en kan weer zoetjes aan met de opbouw beginnen. Ik zit met twee kwesties die ik graag aan jullie wil voorleggen voor advies.

1. Het dak (is volgens mij) van buitenaf geisoleerd. Volgens energielabel-rapport met rd 2.2. Onder de dakpannen zie ik een folie, zit viezigheid op dus kan niet echt zien wat voor isolatie.

Wil het graag ook van binnenuit isoleren en denk zelf aan Pir of EPS platen. Kan dit en wat zouden jullie gebruiken? (Dacht zelf aan zo’n 8 dikte om niet teveel ruimte te verliezen). Vervolgens afwerken met gipsplaten.

Er zijn een heleboel verschillende soorten a of b-keus etc etc. Ook weer, wat zouden jullie gebruiken?

2. De gordingen zijn dus 20 cm dik en wil niet vanaf daar afwerken, lijkt me zonde van de ruimte. Zo is het wel geweest, maar dacht beide kanten zo’n 10cm te winnen (20 in totaal). Als ik dat mooi op kan schuren en lakken geeft het ook nog wel een mooie touch aan het huis (bj 1920). Heeft iemand daar ervaring mee of dit ook echt zo is?

Dank alvast



IMG_8019.jpeg
 
Welke isolatiewaarde wil je in totaal halen. (inclusief wat er al op het dak ligt) Dan weet je wat erbij moet komen om dat dat halen.
Met 8 cm zal PIR één van de weinige opties zijn

Met EPS maak je het jezelf moeilijk, dan kan je net zo goed een minerale wol nemen. (wat isolatiewaarde per cm betreft vergelijkbaar en een stuk makkelijker)
PIR is bijna net zo lastig, maar daar zit al een goeie damprem op en de isolatiewaarde is hoger per cm.
 
  • Informatief
Waarderingen: Walter_W
Ik kan het dak niet op, voor zover ik kan zien, is de folie aan de buitenkant met stipjes en zit er iets van donkere eps onder. follie binnenkant is donker (donkerblauw oid). Kan ik zien doordat er een plank verbogen is van binnenuit..
 
follie binnenkant is donker (donkerblauw oid)
Ga er voorlopig maar vanuit dat deze dampdicht is en dat maakt het iets lastiger.
Het scheelt een boel als je dat zeker weet, want dampopen maakt het eenvoudiger.

Als die donkere folie dampdicht is, dan zou je die dampopen kunnen maken. (veel gaatjes boren)
Dan aan de binnenkant zeer goed dampdicht werken: PIR en nauwkeurig afplakken.

Anders blijft eigenlijk alleen minerale wol (o.a. glaswol) + klimaatfolie over.
 
@wgb en wat bedoel je hier precies mee, maakt mij benieuwd.

Heb me ondertussen ook in de grote bouwmarkt door een isolatie-expert laten adviseren en die vond PIR of EPS XPS ook geen goed idee. Wordt toch Isover glaswol van 16cm dik om risico's uit te sluiten. HEt glaswol heeft een aluminium buitenkant, moet hier nog klimaatfolie overheen? (vergeten te vragen).
 
Aluminium folie is dampdicht indien juist verwerkt.
Dan voegt een klimaat folie niets toe.
Ik zie gg delen als dakbeschot, als er buiten isolatie opligt, dan is het dak al ooit nageisoleerd.
Alleen folie buiten lijkt waarschijnlijker.
Je kan hier toch zo zien hoe het dakbeschot is opgebouwd.
 
  • Like
Waarderingen: Walter_W
Het huis is uit 1920 en er zit een deel oud en nieuw hout in. Het oude hout lijkt vooral oud, verder niet rot of iets. Ook de gg zoals Rola al benoemde zijn verder oke. Alleen wat afbladderingen, zie ik niks geks aan.

De gordingen zijn dus 16cm diep aan deze kant kwam ik achter. Het hout van de bestaande regelwerk zoals op de foto te zien is 50x50, maar dan zou mijn isolatie er niet meer achter passen (ook 16cm). Met latjes van 22x50 (netto 18) kom ik wel weg. En kan ik stucplaten van 12,5mm tegenaan schroeven.

Deze balken vervangen is verder geen probleem toch? (Als in: de gordingen etc rusten hier toch niet op?)
 
Wordt toch Isover glaswol van 16cm dik om risico's uit te sluiten. HEt glaswol heeft een aluminium buitenkant, moet hier nog klimaatfolie overheen? (vergeten te vragen).
Neen, daar moet geen extra dampscherm of klimaatfolie meer bij worden gebruikt op voorwaarde dat alle overlappingen en aansluitingen met andere materialen zorgvuldig worden afgekleefd met een dampdichte tape.
Zelf zou ik liever naakte isolatie gebruiken om daarna een klimaatfolie in zijn geheel hierover aan te brengen.
 
@Rola dan blijft dus over dat ik dunnere isolatie icm dikkere rachels moet gebruiken. Welke maat zou niet doorbuigen?
Het gaat om een tussenmaat van 150cm tussen de rachels..

@Charel ook naar gekeken maar dat klimaatfolie is echt reteduur in combinatie. De alutape heb ik nog..
 
Spijkerflens Isolatie komt tussen de rachels.
Met 1,50 zou ik 44x69 balken pakken, met de 69 zo dat daar het gips tegenaan komt. Als de isolatie haaks op de rachels komt dan kan het minder breed.
Achter de balken losse stroken isolatie.

Klimaatfolie is een eis, geen optie als je niet zeker weet of je dak dampopen is.
Alles er over een paar jaar weer af mogen trekken omdat de boel weg aan het rotten is, is een stuk kostbaarder.
 
  • Like
Waarderingen: Charel en Walter_W

Gerelateerde klussen

Reacties
6
Weergaven
3K
Dak en schoorsteen
Marcn.88
Reacties
4
Weergaven
3K
Dak en schoorsteen
IJkenhout
Reacties
1
Weergaven
3K
Dak en schoorsteen
wgb
  • Gesloten
Reacties
8
Weergaven
11K
Dak en schoorsteen
Fiesiekus
Reacties
7
Weergaven
1K
Dak en schoorsteen
wgb

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu