afwerking trapboom-stucwerk

Beste klussers,



Binnenkort wil ik starten met de traprenovatie nu het stucwerk is afgerond; overzettreden en stootborden.
Maar vind de trapboom lastig..
Ik weet niet hoe ik dit netjes moet aanpakken.

Het gaat met name om gaten/openingen tussen het stucwerk en het hout.
Op sommige plekken denk ik dat ik twee-componenten houtvuller moet gebruiken.
Op andere plekken eventueel een latje over de trapboom bijvoorbeeld.

Wat zijn een beetje de opties?

Negeer voor nu de kwaliteit van het stucwerk :) , sommige delen moeten nog aangepakt worden.
(De gaten zijn in ieder geval niet ontstaan door kuilen in het stucwerk)



20260116_184629.jpg

20260116_184554.jpg

20260116_184551.jpg
 
nu het stucwerk is afgerond

Nou... volgens mij moet je nog flink aan de slag met een (wand)schuurmachine om het glad te krijgen. Daarna kun je een dunne grenen lat met lijm en spijkertjes plat op de trapboom plaatsen en deze met een handschaaf om het het contour van de muur te volgen.
 
Ja...stucwerk in de trapgang verdient extra aandacht.

Zou het niet mogelijk zijn om een hele strakke afwerking te krijgen door het hout van de trapboom op te vullen? Dus geen latje gebruiken. Door middel van een twee componenten vuller? Ik heb er geen ervaring mee maar heb het weleens gezien bij kozijn reparaties.

Zal dat gaan hechten? Eventueel PUR schuim als rugvulling in de naad tussen trapboom en wand.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan