afwerking buiten onder onderdorpel voordeur

Beste klussers,

Heel graag zou ik jullie mening, tips en adviezen willen horen over onderstaande:

We hebben in de week voor de bouwvak de oude houten kozijnen op de benedenverdieping laten vervangen door kunststof kozijnen. Alles ziet er nu superstrak en netjes uit, behalve de voordeurpartij…

Wat ons stoort hieraan is dat we achteraf pas ontdekten dat de verticale stenenrij die we voorheen onder de voordeur hadden, nu ineens volledig bekleed is met een dik soort zwarte folie. Dat dit gedaan is om een goede waterkering te creëren, begrijpen we, dus op zich is dat oké.

Het was alleen een onaangename verrassing voor ons, omdat dit van te voren niet is gemeld, zodat er ook geen overleg heeft kunnen plaatsvinden over op wélke manier deze afwerking gedaan zou kunnen worden en er dus geen keuzeopties waren. En we vinden dat het op een heel erg lelijke manier gedaan is.

Dus nu hebben we prachtige nieuwe kozijnen en alles is keurig strak afgewerkt, alleen de afwerking onder de deurdorpel aan de buitenkant, die deel uitmaakt van het aanzicht van ons huis, is echt knoertlelijk.

De kozijnleverancier schreef hier, nadat ik het na hun vakantie bij hem had aangekaart, zelf over:

Wanneer de ondergrond niet netjes en vlak genoeg is en wij een goede waterkering moeten realiseren, brengen wij een loodvervanger aan. Dit is een werkwijze die wij standaard toepassen en die bouwkundig en professioneel verantwoord is.

Dat het zo bouwkundig en professioneel verantwoord is, geloof ik direct. Alléén… het ziet er gewoonweg niet uit, we vinden het slordig en rommelig ogen en we zouden dit graag nog bijpassend netjes en strak afgewerkt zien.

Concrete vraag hierover:

Hoe kunnen we de afwerking van deze lelijke zwarte rand onder de dorpel volgens jullie het beste aanpakken ten einde een mooi afgewerkte strakke afwerking te realiseren?

—> zie de bijgevoegde foto’s voor de voor- en na-situatie. En de twee gestapelde terrastegels ajb even wegdenken daarbij (dat is een tijdelijk hulpmiddel voor iemand die slecht ter been is).

Heel graag hoor en leer ik van jullie, alvast bedankt!



IMG_1621.jpeg

IMG_1345.jpeg
 
Montage ziet er prima uit, over de communicatie kunnen wij niet oordelen.

Is de bestrating omhoog halen een optie? Of een plateau voor de deur maken? Want deze opstap is sowieso veel te hoog om praktisch te zijn.
 
Dankjewel @Walker

Over de opstap:
We wonen hier nu bijna twintig jaar en de opstap is altijd op deze hoogte geweest. We hebben daar nooit problemen mee gehad, tot ongeveer twee jaar geleden. De bestrating komt ooit nog aan de beurt, maar voorlopig (in de komende paar jaren) helaas nog niet.

Verder:
De montage van die onderrand over de stenenrij vinden we op zich prima, schreef ik al. We willen alleen graag een nettere afwerking en zouden daarover graag wat tips ontvangen.
 
Ik kan me niet visueel voor de geest halen wat je bedoelt daarmee.

Heb je, als je even het hoogteverschil loslaat, een idee over hoe die onderste rand / de rand ónder de deurdorpel netjes af te werken? Want dat heeft nu eerst prioriteit hier.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan