Afvoer leggen in Badkamer

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal, ik heb een vraag ivm de afvoer van mijn badkamer.

Ik heb een huis gekocht en moet de afwerking zelf doen, dus casco met andere woorden. Nu ben ik aanbeland bij de afvoer op de badkamer, maar hier heb ik jammer genoeg niet echt veel kennis van.

Ik zal even de situatie schetsen. De aannemer heeft een buis van 110mm geplaatst in de hoek van de badkamer voor de afvoer. Ik zou hier een ligbad, een inloopdouche (quickdrain), een lavabo en een wasmachine op moeten afsluiten.
Maar hoe zou ik dit het beste aanpakken? Ik heb gelezen dat ik bad en douche niet samen mocht nemen, maar mag ik dan bijvoorbeeld wel de douche + lavabo en het ligbad + wasmachine kunnen nemen?

Ik wou van de buis van 110mm vertrekken met 2 buizen van 50mm met telkens een Y-stuk op naar de toestellen? Vanaf dat Y-stuk wou ik naar 40mm gaan?

Is dit een goede oplossing of heeft iemand hier andere en betere ideeën?
Iedere hulp is welkom want zoals ik al zei ken ik er jammer genoeg niet zo heel veel van.

Alvast bedankt.

groeten,
Peter
 
Kan je een tekening van je gewenste opstelling van als die apparaten maken? Volgens mij kan dat met een beetje beleid wel allemaal op 1 afvoerleiding gezet worden. Hangt van de volgorde af.
 
Ik heb wel een beter idee, plaats een tekening of foto, de info die u geeft is zo minimaal dat waarschijnlijk niemand er iets mee kan.
 
Ik zal morgen een tekening maken en die hierbij posten.

Alvast bedankt voor de hulp.

Ik weet dat het misschien wat onduidelijk is, maar ik zal de tekening zo uitgebreid mogelijk maken.
 
Goede morgen allemaal,

Ik heb even een plannetje getekend van mijn badkamer, dit zou het een en ander moeten verduidelijken. De afvoer komt dus rechts bovenaan, onder mijn bad de badkamer binnen. De buis is 110mm dik.

De quickdrain heeft eerst een afvoer van 50mm die overgaat in 40mm.

Hoe kan ik het beste mijn afvoeren plaatsen?

Alvast bedankt voor de hulp.

89_47764_plan_badkamer_2_1.jpg
 
Ik zie het probleem niet zo? Als je nu alle mogelijkheden hebt om nieuwe rioolpijpen te leggegn, zou ik alles in 50 mm aanleggen, op afschot en de aansluitingen van bad, wastafel en wasmachine met 45 graden T's. Ook de bocht om met 2 x 45 graden en loodrecht op de standleiding van 110 mm.
2477_47764_plan_badkamer_2_1.jpg

Punt is wel dat zonder beluchting, de sifons van douche en wastafel leeggezogen kunnen worden. Om dat tegen te gaan zou je beluchters moeten plaatsen; in zowel de leiding vanaf de douche als vanaf de wastafel. Wel zodanig dat ze bereikbaar blijven.

Hoewel ik me bij nader inzien afvraag of het bad (zo dicht bij de standleiding) wel voor veel onderdruk kan zorgen; het water is nbijna direct bij de grote pijp.
 
Alvast bedankt voor de info.

Ik had zoiets getekend:
47764_plan_badkamer_3.jpg


Zou het op die manier ook kunnen? Hoe werkt die beluchting? Moet ik dan opnieuw een Y-stuk voorzien op het einde?
En overal buizen van 50mm gebruiken of het eerste stuk van ieder toestel (wasmachine, lavabo, douche) eerst 40mm maken met een verloopstuk naar 50mm?

Alvast bedankt
 
Nog een klein vraagje: Bestaat er een koppelstuk voor 2 buizen van 50mm aan te sluiten op die hoofdbuis van 110mm? Of hoe moet ik dit aanpassen? Ik ben gisteren bij een doe-het-zelf zaak binnen gestapt en daar vond ik enkel verloopstukken van 110mm naar 1x 50mm.
 
Ik denk het niet, want mijn chape is maar 8cm. of ik moet in mijn welfsel kappen, maar dat is ook niet echt praktisch volgens mij.
Ik denk dat ik best een verloopstuk van 110mm naar 50 mm maak vanaf mijn afvoerbuis rechts bovenaan met daarop een Y-stuk van 2x 50mm om naar de toestellen te gaan. Met het laatste stukje voor de toestellen een verloopstuk naar 40mm.
 
Je kan ook een hoek t-stuk plaatsen

12496_dubbele_Tstuk_90graden_4x_mof_laag_model_dijka_1.jpg


deze t- stuk is maar 17 cm hoog

ga even naar google en toets : hoek T stuk in en daar staat deze

dubbele Tstuk 90graden 4x mof laag model
 
Bedankt voor de ideetjes, maar is 17cm niet veel te hoog als ik maar circa 8 cm chapevloer kan leggen? Of moet ik hiervoor in de welfsels kappen?
 
Je zult de onderste mof van het t stuk in de vloer moeten laten zakken. Ruimte om de buis heen kappen dus. Zo krijg je het t stuk zo laag mogelijk.

Denk dat je met het hoek t stuk het makkelijkst wegkomt, neem een verloop 75 x 50 met het gat naar de onderkant. Normaliter hoort deze aan de boven kant maar die ruimte heb je waarschijnlijk niet. Als je het t stuk doortrekt naar buiten voor ontspanning dan gaat het wel goed werken op deze manier.

Daarbij vraag ik me af of je met de quickdrain weg komt met 8 cm. Als je de riolering over de vloer heen wilt leggen dan zit je voor de drain mogelijk al te hoog mede door het afschot.

Succes.
 
Hallo,

Ik heb gisteren alle materiaal gehaald en ik heb een dubbele reductie van 110 naar 50/50 gevonden. Dyka produceert zo van die reducties.
Mijn probleem op de badkamer is hiermee een stuk gemakkelijker geworden. Nu kan ik gewoon met 2 buizen van 5cm vertrekken en hoef ik niet zoveel T-stukken of Y-stukken te plaatsen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan