Afvoer Eternit?

Beste leden,

De buis zelf zal asbestcement zijn, is het vierkante plaatje dit ook? Iemand bekendheid hiermee of moet ik deze apart lateb testen?

als dit vierkant er niet op zou zitten zou er een verloopsok op kunnen. en dan een PVC buis aan de bovenkant die er deels insteekt


20260313_163525.jpg
 
Goede tip, ik zal dit alvorens uitvoeren
Ik heb een foto van de eerdere situatie bijgevoegd (de bak zat los en is inderdaad van metaal)

Ik heb in de keuken nog een kleine standleiding van eternit.
Ik twijfel om een heel nieuw leiding systeem erlangs te leggen of gewoon beide leidingen aan te sluiten en te 'blijven' gebruiken. [jaren 60]



20260303_170644.jpg

1774901476729.png
 
Vervangen is beter. Dan heb je namelijk ook ruimte voor de nieuwe leidingen.

Maar is de leiding niet van lood? Put lijkt idd metaal, ook gezien de roestvorming.
 
Eindelijk de testresultaten binnen (vetraging lab)

Chrysotiel 10-15%
Crocieoliet 5-10%


Buis met goede bescherming wat verder (voorzichtig) nat uitgegraven. Ingespoten en omgeving eromheen met asbest impregneer.


De vraag is hoe nu verder? Veiligheid voorop uiteraard. Zou graag een nieuwe stuk pvc erop willen hebben zodat ik een wasbak/douche/broyeur toilet aan zou kunnen sluiten.

De buis zit in onder in een (asbest mof), over de mof loopt een breuklijn. Hieronder zit een eternit bocht.


Is een bedrijf inschakelen de enige optie?

gaan ze de mof verwijderen en een pvc overgang plaatsen of zagen ze hem onder de mof? (De bocht loopt door de fundering naar de hoofdriolering van gres)

Foto;



20260503_125531.jpg

20260502_180302.jpg

20260502_180316.jpg

20260502_180327.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan