Accumulatieverwarming

Hello,
Ik huur sinds kort een appartement met 2 accumulatieverwarming toestellen in de woonkamer.
Maar de werking hiervan is me niet volledig duidelijk ( heb het dus koud nu :wink: ).

1.Als de stenen op avondtarief worden opgewarmd, mogen de toestellen warm aanvoelen in de ochtend?
of mag je enkel warmte voelen als er lucht circulatie is en je de kamer wilt verwarmen.


2. Op de toestellen staat deze draaiknop. Wat is het doel van deze? In welke stand moeten ze staan?
20211221_195656.jpg


3. In de zekeringskast hangt een zekering met de beschrijving: DAGELEMENT + THERMOSTAAT
Wat doet deze zekering? wat bedoelen ze met DAGELEMENT?
(onderaan is er ook een zekering voor de ACCU's)
20211221_195725.jpg


4. op de thermostaat zelf staat rechtsboven een knopje met de opties UIT of Weerstand?.
wat is het doel van deze knop? Indien deze op uit staat kan ik de toestellen nog lucht laten blazen.
20211221_195756.jpg


mvg, Mathias
 
Is dit Nederland??
Uit de gebruiksaanwijzing van de kachel is op te maken dat de draaiknop op de kachel bepaalt hoeveel energie er op nachtstroom wordt opgeslagen. Driehoek naar links = niks, een streepje naar links is iets, twee streepjes is meer en drie streepjes is veel.
Dit is de eerste stap.
De kamerthermostaat lijkt een variant van type 6181, heeft ook een beknopte gebruiksaanwijzing en hierin is te zien dat de 'weerstand' slaat op 'extra verwarming'. Het zou goed kunnen dat de stand 'weerstand' betekent dat hij overdag, tegen dagtarief, gaat bijstoken en dat was niet de doelstelling van deze kachels.
Dus draai die draaiknop op de kamerthermostaat dan eens naar 20 (het puntje) of iets er onder. Als de interne stenen warm zijn gemaakt, door de draaiknop op de kachels op te draaien, dan blazen de kachels misschien al warme lucht. Anders inderdaad de schakelaar op weerstand zetten en kijken wat hij dan doet.
 
Laatst bewerkt:

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan