Aardlekschakelaar zanussi dws 484

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo, Ik heb tweedehands een Zanussi vaatwasser aangeschaft.
Deze is op de zijkant vervoerd.

Circa 10 minuten na het aanzetten vloog de aardlekschakelaar er al uit. Na enige tijd weer aangezet en het leek goed te gaan, maar nu leek het alsof hij het programm maar niet wilde afmaken (hij bleef maar drogen). Ik besloot om hem een nachtje te laten drogen. De volgende dag vloog ie er na 10 min uit en blijft ie eruit klappen, ook op op een andere groep.

Kan dit te maken hebben met het vervoer en moet ik hem langer laten drogen?
Of heeft het hier te maken met het verwarmingselement, zoals bij andere posten wordt gesuggereerd.

prod: 911731001
ser: 01280034
type: 91171-2c

Alvast bedankt !
 
Om er achter te komen welk onderdeel de aardleksluiting veroorzaakt, zul je diverse onderdelen, om beurten, electrisch moeten afkoppelen.
Begin met het verwarmingselement, de bedrading hiervan zit onder de kuip aan de rechterzijde.
Isoleer de bedrading hiervan, als je deze hebt losgekoppeld.
Schakel de machine weer in en wacht het resultaat af.
Hierna neem je de bedrading van de circulatiemotor los, enz.
 
Hallo Henny,
Bedankt voor je reactie.
Naar aanleiding van andere berichten heb ik eerst de filterbak eruit gehaald om te kijken of er leidingen verstopt waren (dit was niet het geval). Voorts heb ik het plastic 'bolletje' losgeschroefd. 1 van de 2 blauwe staafjes bleek helemaal verstopt te zijn. Deze heb ik schoongemaakt met soda. Het resultaat was dat de aardlekschakelaar er niet meer uit vloog, maar er kwam ook geen water in.
De machine weer op zn kant gelegd en de waterstop eruit gehaald. Op zich leek er niets mis mee, maar voor de zekerheid alle openingen met de mond doorgeblazen.

Hij wast als een zonnetje.

Iedereen op dit forum heel veel dank. Uit mezelf was ik er nooit aan begonnen om een vaatwasser uit elkaar te schroeven :-)

groeten, Danny
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan