Aansluiting balkon op gevel + constructie tpv kozijn

Status
Niet open voor verdere reacties.
Situatie:
Woning in Duitsland; te maken aansluiting van (betonnen) balkon tegen opgaande (houten) gevel met (kunststof) kozijnen.
Zie foto:
64107_Balkon__004__langszijde_met_mastiek_en_opstand_1.jpg


Nu heb ik 2 alternatieven gekregen van dakdekkers:
1) NL-dakdekker: Het plakken van een strook EPDM, over bestaande dakbedekking, via balkon, schuin omhoog over mastiekschroot en een stuk opgezet tegen houten gevel (waarna ik er lood aan de bovenzijde overheen zal aanbrengen)
2) D-dakdekker: Het aanbrengen van een zinken hoek; een stuk over het balkon, schuin via de mastiekschroot en een stuk opgezet tegen de houten gevel.
Tpv aansluitingen wordt het zink gesoldeerd.
Verder zal er een dubbele laag bitumineuze dakbedekking worden geplakt worden, over de bestaande dakbedekking via het balkon en schuin omhoog tegen de mastiekschroot.

Welke oplossing zouden jullie kiezen cq. wat is de beste waterdichte oplossing resp. met de langste levensduur ?

Voorts hoe zouden jullie de aansluiting bij de deur doen: ik heb een houten onderdorpel aangebracht (zodat ik de mastiekschroot mooi recht kon laten doorlopen).
Echter: de ruimte tussen bovenzijde onderdorpel - onderzijde kunststofkozijn is vrij krap (circa 1 cm) :oops: ;
Zie foto:
64107_Balkon__002__onderdorpel_1.jpg


Mogelijke oplossingen:
- Onderdorpel alsnog verwijderen en mastiekschroot omzetten en onder kozijn laten lopen (zo zal er een ruimte van ca. 8 cm onstaan tussen balkon en onderzijde kozijn);
- Dakbedekking (EPDM) OF zink er over heen plakken (wordt dan wel een wat lastige aansluiting i.v.m. krappe ruimte (en mogelijke kans op cappilaire werking van water :?: )

Bedankt voor jullie meedenken ! :P
 
29035_64107_Balkon__004__langszijde_met_mastiek_en_opstand_1_2.jpg

Hoe zouden ze dit dicht kunnen krijgen.
Iets van metaal laten maken en dat proberen er zover mogelijk onder te krijgen.
29035_Zink_1.jpg


En als de aannemer de fout heeft gemaakt zorgen dat een degelijk waterdicht materiaal wordt aangebracht. Van de schuine opstaande kant onder het kozijn door tot de binnenzijde laten aanbrengen. Ook aan de binnenzijde dit materiaal nog 1 cm op laten zetten. :wink:
 
Hallo Wgb,

Bedankt voor je reactie ! :P
Ja, dat is inderdaad een wat krap detail... Doordat de kozijnen vrij laag zitten (ca. 7-8 cm boven balkon) en ik toch iets afschot op de onderdorpel moest aanbrengen voor de afwatering (tot aan de mastiekschroot die 5 cm hoog is), heb ik slechts zo'n 1 cm ruimte over...

Ik wilde eigenlijk in eerste instantie een zinken afsluiting met opstand op de onderdorpel (en een laag dakbedekking) plaatsen en deze onder het kozijn klemmen, wat echter wat lastig zal gaan door de te krappe ruimte en de geleiders van de rolluiken (waar je bij de eerste foto een blauwe pijl naar hebt gezet).
Zodoende dat de NL-dakdekker meende dat het misschien toch beter was om de onderdorpel alsnog te verwijderen en de mastiekschroot om te zetten en onder het kozijn te laten lopen (je hebt dan een soort inham).
Hij gaf aan dat hij dan gemakkelijker een waterdichte afsluiting kon maken...
Is dat inderdaad een betere oplossing ?
 
Het gaat toch alleen over het gedeelte van de deur.
1 cm is toch hoog genoeg om iets van zink te laten maken en dat tussen het kozijn en de bovenzijde houtwerk, er onder door, te schuiven.
Ik denk dat je er een loodgieter bij moet halen de meeste dakdekkers kunnen niet veel met zink, wat logisch is ze hebben het gereedschap niet.
 
Je moet echt iets gaan maken van metaal en of zink wat achter de vleugel van het kunststof kozijn weg komt.
Deze moet een opstand hebben van 2 cm minimaal.
Ook aan beide zijden een kopschot plaatsen zodat water bij de HSB wand ook gekeerd word.
De folie die op de HSB wand zit moet weer over de opstand.
Het beste is.
Kozijn tijdelijk verwijderen.
Het geheel laten dekken door de dakdekker.
dan de lekdorpel plaatsen.
Dan het kozijn terugplaatsen.
Ik weet dit is een rigoreuze oplossing maar doe dit goed want dit soort aansluitingen is vaak oorzaak van veel problemen.
En kitten heeft geen zin want na verloop van tijd laat de kit los en met wat wind er op heb je zeker lekkage.

77590_onderzijde_kozijn_1.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan