Zwembad op dakterras

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb vanmiddag een zwembad opgezet op mijn dakterras. Ik durfde deze alleen niet volledig vol water te gooien omdat ik niet weet hoeveel een dak ongeveer kan hebben. En gezien het bad toch best groot is :)

De doos gaat er vanuit dat er 1300 Liter in het bad gaat (niet volledig vol is ie dan natuurlijk). De binnenafmetingen zullen ongeveer 2,5 bij 1,4 meter zijn.

Kheb nog wat foto's
zwembad.jpg

zwembad-1.jpg


Ik heb er nu dus maar 10 cm water ingehad :) Maar zou ik het bad kunnen vullen tot 30/40 cm zonder dat ik een verdieping naar beneden knal?
Er liggen al wel tegels op het dakterras.

Groetjes Kirsten
 
Ik zou het risico niet nemen om het bad vol te laten lopen. Het is afhankelijk van de balklaag die er onder ligt, en het is maar de vraag of die bestand is tegen die extra 1300 kg druk.

Wanneer het een oudere woning is, is vaak de balklaag aan de lichte kant.
Ook de tegels is in wezen al een extra belasting voor je platte dak.

Wanneer het een betonnen dakvloer is, ligt het anders. Deze kunnen vaak een hogere belasting weerstaan.
 
Er zijn weinig mensen die weten wat "een dak" kan hebben.
Vraag een bouwkundige om advies.

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan