YMVK-as onder of door fundering

Ik ben op het moment bezig met het aanleggen van een extra elektra groep voor een airco. Het plan is om deze aan te leggen d.m.v. een YMVK-as kabel door de kruipruimte. Omdat niet alle delen van de kruipruimte toegankelijk zijn, wil ik de kabel direct tegenover het kruipruimte luik naar buiten laten komen, en dan de laatste meters langs de muur ingraven:

123593_plan_2.jpg



Het oorspronkelijke plan van om onder de fundering door te graven, maar bij het graven kwam ik erachter dat na 50+cm diep de fundering juist breder lijkt te worden:

123593_gat_1.jpg


Vandaar dat ik nu overweeg om toch maar een 16mm gat te boren, en daardoor een 16mm slagvaste pvc buis. De binnen diameter van zo'n buis zou 13.5mm moeten zijn, en dat is precies de diameter van mijn kabel. Omdat alles precies past hoop ik daarmee te voorkomen dat mijn kruipruimte extra vochtig wordt.

Wat zou jullie advies zijn. Boren of toch maar graven? Bij eventueel boren, wat kan ik doen om extra vocht te voorkomen?

Een andere vraag. Weet iemand wat het zeil is dat uit de muur lijkt te komen? Ik heb het iets beschadigd bij het graven. Moet ik dit weer repareren?
 
Het is normaal dat de fundering iets breder is dan de woning. Immers, de stenen worden op de fundering gemetseld, samen met de binnenmuren/vloer. De fundering moet breed genoeg zijn.

Ik heb een aantal keer (hobbymatig, bij mezelf of vrienden) onder de fundering doorgegraven en dat is me tot op heden altijd gelukt. 50cm is wel wat weinig, ik denk dat je gewoon nog even door moet scheppen.

Ik ben ook wel eens tegengekomen dat bij het gieten er blijkbaar teveel beton gestort is, want dan werd de fundering ineens breder. Dat bleek later een laagje van een halve centimeter te zijn dat blijkbaar uit de betonbekisting was overgelopen. Dat heb ik weggebikt met een bijtel.

Ik heb ook eens meegemaakt hoe een monteur van laadpalen door de fundering ging boren. Die was daar langer mee bezig dan ik die kabel onder de fundering had gegraven. Bovendien heb je er een flinke boor voor nodig en een goede hamerboor.

Kortom, ik zou nog even doorgraven.

Qua vocht hoef je m.i. niet bang te zijn. Water in de kruipruimte is toch vooral grondwater. Eventueel water dat door je gaatje naar binnen komt loopt ook wel weg via de grond. Wil je het gaatje echt goed opvullen dan kun je je gat nadat de kabel er doorheen is opvullen met vloeibaar rubber of iets als Stopaq.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan