Welke schuurmachine voor binnenmuren

Beste klussers,

Ik heb een aantal jaren geleden de woonkamer laten stucen, en na het drogen delen laten latex spuiten. Helaas is dat niet helemaal professioneel verlopen, en zit ik met een niet goed hechtende laag latex op de muren. (Verf komt los bij afplakken)

Nu wil ik de muren weer een nieuwe laag verf geven, maar na wat inlezen moet ik de oude latexlaag er af schuren. Dit gaat vrij makkelijk, daar het een goedkopere bouwmarkt latex was.

Maar welke schuurmachine is het makkelijkst en het beste te gebruiken voor een totale leek als ik? Ik ben een beetje bang voor happen uit de muur, of andere schade aan het verder strakke stucwerk.
Je hebt speciale wandschuurmachines, zonder steel en met steel. Maar ik lees dat er ook vlakschuurmachines gebruikt worden. Welke is het fijnste werken? En welke korrel schuurpapier moet ik hebben?
Het zijn een aantal “kortere” wandjes en het plafond in het halletje.

En hoe ga ik te werk na het schuren? Moet ik de muur ontstoffen met een borstel of met een vochtige doek? En moet ik daarna gewoon voorstrijken, of beter een fixeermiddel gebruiken?
Ik wil het dit keer wel goed doen uiteraard.

Alvast bedankt voor jullie advies!
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan