Welk type pomp? Thermagas Espace verdeler

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo Allemaal,

Ik heb een Thermagas Espace verdeler (bj ca. 1995) voor mijn vloerverwarming (zie foto's onderstaand). Echter heb ik het gevoel dat de pomp het niet helemaal meer lekker doet. Het is een verdeler met 2-groepen.

Vorige week is mijn ketel vervangen (=door een kapotte pomp in mijn oude ketel) en nadien kon ik het niet meer warm krijgen in de kamer. Afgelopen week kwam ik er achter dat de pomp van de vloerverwarming niet meer liep. Na een tijdje proberen heb ik het opgegeven en geconcludeerd dat de pomp defect was.

Nou heb een dag later nog eens een beetje geprobeerd en ineens liep de pomp weer... erg vreemd. De pomp loopt nu nog steeds (2 dagen) maar echt veel vertrouwen heb ik er nog niet in. De rechter groep, aanvoer wordt warm, retour is lauw. Linker groep, aanvoer is warm, retour is koud.

Nou heb ik het hele internet al afgestruint, om te achterhalen welk type pomp er gebruikt is. Het lijkt een vrij bijzondere pomp te zijn met een hoogte van 190mm. Weet iemand welk type verdeler ik heb, en welk type pomp dit is of welke ik kan gebruiken?

Verdeler:
10097_20120204_Vloerverwarming__2_1.jpg


Weet iemand trouwens waar de kraan op de retour slangen voor dienen? Dit is namelijk een imbus moer die in- en uitgedraaid kan worden? Wat is hierin de juiste afstelling, en hoe wordt die bepaald?

Pomp:
10097_20120204_Vloerverwarming__1_1.jpg


Bedankt alvast!

Gr,
Erik
 
Zolang de maat maar overeenkomt, kun je elke pomp monteren.

De maat lijkt mij 130 mm . ( meten vanaf onderkant flens moer tot bovenkant flens moer ) Dus de verticale maat. :wink:



Calenta :cool:
 
Bedankt voor uw reactie.

Dat leek mij ook inderdaad, punt is dat ik nog geen alternatief gevonden heb dat past...

Als ik de hoogte opmeet kom ik op 190mm (of ik meet verkeerd :-)). Ik heb gezocht op de website van grundfos naar een vervangende pomp, maar zij hebben alleen 180 of 200 mm pompen...

Vandaar mijn vraag naar type verdeler / pomp...
 
Dan is het een 180 mm. De wartel zit onder en boven nog 5 mm op de aansluitpunten.

Succes.

Calenta :cool:
 
Dan is het een 180 mm. De wartel zit onder en boven nog 5 mm op de aansluitpunten.

Succes.

Calenta :cool:
 
Als je toch je pomp gaat vervangen, ga dan voor een energiezuinige pomp.
Die zijn vanaf 2013 verplicht. Vanaf volgend jaar mogen in fasen de energieverslindende pompen niet meer verkocht worden. Voor alle gangbare pompen zijn al energiezuinige pompen leverbaar.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan