Wat te doen met deze muur?

Hi,

Zoals in meerdere topics gepost ben ik bezig met het renoveren van het kleinste kamertje.

Op de muur zaten glasmozaik steentjes die er lastig af te krijgen waren, bovendien zaten ze op de muur met soms 3-5mm tegellijm.

De muur, zie foto, is inmiddels kaal maar er zit nog veel tegellijjm op waardoor de muur niet egaal genoeg is om opnieuw te betegelen. Het onderste gedeelte heb ik al veelal afgebikt (hier zat de dikke laag tegellijm).

De grote vraag nu is: hoe krijg ik de muur mooi egaal? Zal ik door bikkelen met lijmresten verwijderen of kan ik wellicht beter gipsplaten gebruiken?
10363_371B449F6B364449B733BC49948BC937_1.jpg
10363_CE16975BCC5A4F1BBBA314086121EDBC_1.jpg

Alle tips zijn welkom!!
 
Dan kan afhakken of afsteken nog wel eens lastig worden zonder grote gaten te krijgen. Vlaktrekken met stuc kan ook. Hoe groot zijn de hoogteverschillen, met de juiste tegellijm kan je ook nog het eea opvangen.
 
Hoe groot zijn de nieuwe tegels die er op komen?

Ik mis trouwens ook de rand die normaal rondom de druk knoppen van het reservoir hoort te zitten, daar waar de drukplaat op komt.
 
De rand van het reservoir die ik bedoel is deze.
Die krijg je er nu niet meer op, als de voorzet wand al vast zit.
10198_Naamloos2_1.png


Als je bv tegels neemt van 30x60 cm, dan hoef je alleen maar even de allerdiepste gaten dicht te zetten, met wat tegel lijm.
Als je dan de poeder tegellijm met een grovere lijmkam er op zet, en ook even de tegel aan de achterkant vlak insmeert met
tegellijm, dan kun je de tegels zo ten de muur lijmen.
Als je dan ook gebruik maakt van een leveling systeem, dan kun je de tegels mooi vlak zetten.

Gebruik wel een poeder tegellijm, en geen pasta lijm.
Poederlijm hard ook in dikkere lagen uit, dat doet pastalijm bijna niet, of pas na maanden.
 
Dat bedieningspaneel komt helemaal goed.

Kortom, dus geen gipsplaten op de muur maar wat door bikkelen om alle oude lijm eraf te krijgen en dan grote gaten op vullen en daarna betegelen, of had iemand nog een ander idee?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan