Wat is sterker?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Een balk van 70x195 opdikken met stroken multiplex van 18 mm aan beide zijden , beginnend met een strook in het midden van de balk of een balk opdikken met een steigerplank . Dit alles met slotbouten vastmaken. De balk is 5 meter lang.
 
Opdikken doe je in principe met constructiehout, dus bijvoorbeeld met vuren 22x200. Bevestigen met lijm en schroeven. Als het steigerhout sterkteklasse van min. C18 heeft is het natuurlijk prima.
 
Waar wil je het voor toepassen?
Multiplex is ook enorm sterk, de houtstructuur is om en om gekruist.
Dit heb je met normale houtsoorten niet.

Als je wilt versterken kan het ook een idee zijn om extra balken toe te passen zodat je de balkafstand verkleint.
Voor bv een vloer met een balkafstand van 60 cm kun je met een extra balk het verkleinen naar ongeveer 30 cm en dat versterkt de constructie ook veel.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan