Warmwater heter maken in Fasto geiser F-2755-A.

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Een vraagje over het warmer maken van het warme water, dat uit een geiser komt in mijn woonhuis.
(Gas)Geiser is een Fasto F-2755-A, hangt op zolder. Is jaarlijks in onderhoud.

Nu het de afgelopen tijd buiten kouder is geweest en daardoor het in het huis binnenkomende water kouder is dan bijvoorbeeld in de lente, zomer, herfst, wordt het warme water op de tappunten niet echt heet meer. Het wordt hooguit zo warm, dat je nog makkelijk de handen onder de warme kraan kan wassen, zonder er koud water bij te mengen. Dit geldt dus ook, als er water op één punt getapt wordt. Dit is bij het douchen toch net te fris.

Nou kan ik mij voorstellen, dat er op twee manieren het water heter is te maken in de geiser:
1. Water langzamer door laten stromen,
2. Brander meer gas geven, waardoor de vlammen hoger (heter) worden.

Omdat de druk op het water al niet zo hoog is, lijkt mij punt 2. het meest voor de hand liggend.

Ik kan aardig goed overweg met gereedschap, maar om zomaar iets aan een geiser te gaan veranderen, waarvan ik niet weet waar ik iets kan instellen, gaat mij zonder voorlichting te ver. Vandaar dus mijn vraag en ik hoop, dat dat op deze manier te beantwoorden is.

Als ik de mantel van de geiser haal en het binnenwerk zie, zie ik onderin het koude water binnenkomen. Daar zie ik een koperkleurige, platte behuizing, lijkend op een “schijf
 
Beter om een installateur te laten kijken, omdat afstellen nu eenmaal niet gaat als je het niet kan meten - zowel doorstroming als gasdruk dienen gemeten te worden, voor een leek te gevaarlijk om aan te stellen.

Tevens (dat dunne-koperen draadje) dat naar boven loopt is de thermostaat voeler. Lak schroef is het langzaam ontstekings ventiel.

Laat er even naar kijken en begin er zelf niet aan.. Succes
 
Ga niet zelf aan de gasdruk draaien zonder de juiste gegevens en meetapparatuur is dit zeer gevaarlijk, ivm koolmonoxide .
De geyser heeft een bepaalde cappaciteit dit door de fabriek naukeurig bepaald.

Hieruit volgt dat bij een bepaalde waterhoeveelheid een temperatuursverhoging ontstaat die afhankelijk is van de instroomtemparatuur en de cappaciteit van het toestel.
Het verhogen van de gasdruk heeft ook tot gevolg dat het binnenwerk kan verbranden wat toch een van de duurdere onderdelen van het toestel is.

Het enige wat je zelf kan doen is de suppletie kraan rechts om draaien dan krijg je minder maar warmer water.
Maar deze zit aan de buitenkant van het toestel en is zonder gereedschap te bedienen.

Maar hou het veilig en blijf van de gasdrukregelaar af.
 
Hartelijk dank voor de antwoorden.
Ik zal er zelf niet aan gaan sleutelen en ga een installateur vragen de geiser na te kijken.

Groet, Markro.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan