Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Ik ga een Berkvens BA kozijn plaatsen voor een 83cm breed Berkvens kozijn. Ik heb volgend schema gevonden maar twijfel over hoe groot het gat in de wand moet worden.
Begrijp ik het goed dat ik een wandopening aan moet houden van 87.5cm?
Ja sorry ik had moeten tikken dat ik een Berkvens kozijn ga plaatsen voor een Berkvens opdekdeur van 83cm. Dus het gat wordt dus 87.5cm. Denk dat ik maar mijn cirkelzaag gebruik want ik wil proberen het behang te behouden.
@Walker Bedankt. Dan ga ik een repricozaag huren of kopen. Ik neem dat het blad van zo'n zaag stugger is dan dat van een decoupeerzaag en daarom geschikt voor het werk?
@Walker
Merk weg gehaald maar hier zou het mee moeten lukken lijkt mij zonder geleidelatten ? Zal minder scheef trekken mag ik aannemen vergeleken met een decoupeerzaag? Heb ook nog een gipsblokken zaag liggen maar dan zal mijn behang er zeker aan gaan.
Muurtje is ongeveer 7.3cm dik door extra stuclaag. Ik zie maar 1 optie en dat is een randje er afschuren van 3-4mm en dat aan linker en rechter muur aan 1 kant (bijv. In kamer kant). Hoe ik dat netjes moet doen twijfel ik over. Dacht "even snel" te plaatsen :-(
Met veel moeite lukt het om het kozijn over de gipsmuur "te wippen". Dan moet ik wel een stevig plamuurmes er tussen zetten. Volgend probleem is nu dat de 87.5cm die ik volgens specificatie had aangehouden net niet genoeg (denk 0.5 te weinig) is om bovendorpel er tussen te krijgen. Ik hoop sowieso dat die dorpel er tussen te zetten en dan daarna de ijzers uitschuiven aan beide kanten en naar beneden drukken. Hopelijk moet ik niet het lange kozijn aan 1 kant kantelen om die dorpel er tussen te krijgen.
Het zit allemaal niet mee. Ik heb ontdekt dat het rechter muurtje (is max 1 meter) als ik er met mijn hand op "bonk" aan de onderkant een beetje beweegt. Kan ik dat oplossen door wiggen er onder te slaan of bruis pur er tussen spuiten of oets wat lekker plat en uitzet?Liever dat muurtje nu ook weer weg halen. Wie heeft nog tips?
Als het weg moet (liever niet...) dan denk ik aan een houten constructie van 4.4cm balk met gipsplaten 12.5mm dan kom ik uit op 6.9cm en daar moet ik mijn stalen kozijn overheen kunnen plaatsen.
Maar ik wil een houten lat van 44 x 69 (juiste maat?) niet vastboren op de grond met al die leidingen.