Vrouw wil bad! Help!

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
Beetje vreemde oproep misschien, maar mijn badkamer heeft ruimte voor een bad van 140 bij 70. In feite zou ik het zo in het douchegedeelte kunnen schuiven waardoor de afvoer van het bad boven de afvoer van de douche komt te staan.

Maar nu... Ik kan geen ombouw maken. Dat wil ik ook niet, want dat is me te duur en het is geen eigen huis. Maar ik wil al zó lang, zó graag een bad, dat ik dacht: kan ik niet gewoon in de douche een bad op stelpootjes zetten en er verder niks aan doen? Er hangt een gordijn voor, dus voor het gezicht maakt het me niks uit. Ik vraag me alleen af of ik niet ga wiebelen op de pootjes als deze niet in beton zijn gestort. Ik lees namelijk op klussites dat de pootjes in beton moeten en daarna de ombouw gemaakt met balken en staalcontructies en tegelen. En ik wil eigenlijk alleen maar heel simpel in een bad kunnen liggen zonder veel poespas. Een zitbad zou je ook los erin kunnen zaten. Misschien een gewoon bad ook wel.

Kan iemand me vertellen of dit kan?

groet,
Jeanine
 
Voor zover mij bekend staat een bad i.h.a. stabiel op z'n pootjes en worden die pootjes niet vast aan/in de vloer gemonteerd. Maar navraag bij de winkel kan je 100% uitsluitsel daarover geven.

De afvoer van de douche; is dat een putje met een los deksel?
 
Het putje is inderdaad met een los deksteltje. Dus ik kan ze bijna boven elkaar zetten, en anders met het sluitding van het bad (echt vaktermen hé!) met een afvoerpijpje er naartoe leiden.
 
Tja.. Daar gaan we al. Deze maat bad is alleen maar voor een redelijke prijs (85 euro) te krijgen in metaal. Wat is dat voor een draad? Is dat belangrijk? Gaat dat om het aarden? Dat vroeg ik me ook nog af. Ik heb geen stroom op de badkamer. Is het dan niet net hetzelfde als een badje in de tuin zetten of zelfs gewoon onder de douche staan?
 
Het is idd hetzelfde als douchen en daarom zijn de waterleidingen vereffend.
In de vloeren en wanden bevinden zich delen die door een defect onder spanning kunnen komen te staan.
Vereffenen zorgt ervoor dat dit geen schadelijke gevolgen heeft.

Bij een bad in de tuin zijn er geen metalen delen die door een defect onder spanning kunnen komen te staan.
Maar mocht je er een waterleiding heen leggen dan word je tuin gezien als badgelegenheid en moet deze wel aan de regels van een badkamer voldoen.
 
Wacht maar even op het commentaar van de specialisten, misschien valt het wel mee...

::edit::
Zie boven :(
 
Nou ga ik misschien iets heel doms vragen, maar ik doe het toch maar, want daar leer ik van.
Ik ga geen aparte kranen in het bad maken. Ik vul het bad met de sproeier van de douche. Dus ik zit wel in het water in de (metalen) badkuip, maar die staat alleen op de losse poten dan. En er is geen electriciteit in de buurt. Dan zou het toch eigenlijk geen kwaad moeten kunnen?
 
Er zit dus geen ijzer in je vloer?
Je hebt geen licht in je badkamer?


Het gaat erom dat mocht de kraan onder spanning komen door een bv. defecte cv ketel , dat dan de vloer ook onder spanning komt te staan.
Door de vereffening komen alle delen die gelijktijdig aanraakbaar zijn onder dezelfde potentiaal te staan(spanning).
Omdat stroom alleen kan lopen tussen 2 verschillende potentialen van + naar - is er geen gevaar meer terwijl alles onder spanning staat.
Besluit jij nu j ebad niet op te nemen in die vereffening dan heeft je bad een andere potentiaal dan de rest van de badkamer en is er een mogelijkheid van elektrocutie als in of uit het bad stapt.

overigens hoeft de fout in de installatie niet bij jouw thuis te zijn maar het kan ook bij je buren weg komen.
Deze zetten dan de wapening onder stroom en als die dan niet vereffend is met je kraan dan is er potentiaal verschil en dus kans op elektrocutie.
 
Niet opgeven Jeanine !! Wat kan je maximaal besteden aan het bad, al gezocht naar een kunststofbad in die maat ? Ben je van al dat gedoe af.
 
Klusbeest schreef:
Wat kan je maximaal besteden aan het bad
Met prijzen doen we niets op dit forum, lees eens de forumregels.
Is niet van belang wat een ander te besteden heeft, dit is een klusforum, dus niet aan de orde.
 
Kijk vooral eens op een digitale marktplaats. misschien staat er een leuk tweedehands kunststoffen bad bij je in de buurt te koop!

En om het toch klustechnisch te houden:
Vaak zitten er dan al poten onder het bad en wellicht een plastic ombouw.
Je hebt dan afwerking en hoeft niet met de vereffeningsdraad aan de slag!
 
Het opnemen/aansluiten van een metalen bad in/aan de potentiaalvereffening is toch niet zo'n probleem? Als het metalen bad er staat: 4 mm2 vertind koperen draad monteren aan het bad en verbinden aan het Centraal Aardings Punt.
 
En het centraal aardingspunt zit waarschijnlijk onder de wastafel achter een wit plastic dekseltje.
 
Bedankt allemaal voor jullie reactie.
Een kunststof bad is ongeveer 3 á 4 x zo duur dan een stalen bad.
Ik heb me ook laten vertellen dat die aardingsdraad naar de verwarming kan?
 
Nee dat mag niet, vereffeningsleidingen lopen allemaal van het centraalaardpunt via een eigen draad naar de te vereffen punten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan