Voertegels lijmen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ga binnenkort vloertegels lijmen in de woonkamer.
Hier heeft ooit vloerbedekking ingelegen die gelijmd is geweest.

Nu zit er nog wat lijm aan de cementdekvloer, kan ik hier overheen lijmen zonder de vloer voor te behandelen?

Groeten,
Eric
 
Ik zou hem even gladschrapen Eric. Ik weet uit ervaring welke krachttermen een mens te binnen schieten als er zo'n lijmprop ligt en je de tegel niet vlak krijgt.
 
Op zich kan het geen kwaad mits het goed vast zit, het een niet te groot oppervlak is en inderdaad, zoals Gerrit zegt, niet een al te grote heuvel is.

Heb je erg veel van dit soort plekken kun je een stevig plamuurmes vast maken aan een houten stok, kun je staande wat meer kracht zetten en alles er goed afschrapen.

Natuurlijk niet bezuinigen op kwaliteit van lijm straks.

Succes
 
Wil de tegellijm niet in een doe het zelfzaak halen maar bij een bouwmaterialenhandel.
Andere vraag is kant en klaar lijm beter of lijm die je zelf aan moet maken?

En zit hier prijsverschil tussen?
En hoe lang moet ik van de vloer afblijven?

Groeten,
Eric
 
Naar mijn ervaring is klant en klare lijm veel duurder dan poederlijm.

Het schijnt dat poederlijm ook beter is, maar daar heb ik geen ervaring mee.
Even een mixer in de boormachine (voor weinig bij de ijzerwarenhandel, neem niet het goedkoopste type want dat blijkt duurkoop) en je hebt het zo klaar.

Begin met weinig water want je hebt zo te veel. Ik zou de vloer en dag of drie rust geven voor je er op loopt. Maar als je het héél voorzichtig doet mag het wel na 24 uur.

Succes met je vloer.
 
Wanneer je de vloer goed schoon geschraapt hebt, behoeft de cementdekvloer geen voorbehandeling meer.

Je kunt het beste gebruik maken van een Flex lijm in poedervorm. Kant en klare lijm is niet geschikt voor vloeren. Dit i.v.m. drukvastheid.
Een flex lijm is een flexibel blijvende lijm die eventuele spanningen en zettingen t.a.v. temperatuur verschillen kan opnemen.

Succes gewenst
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan