Verwarming zone toevoegen

Huidige Situatie:
Slimme thermostaat bosch op de begange vloer.
Vloerverwarming als bijverwarming + Radiatoren op beganevloer
Radiatoren op 1e en 2e verdieping.
Verdeler op de begane vloer
Verdeler voor 1e en 2e verdieping is op de 2e verdieping waar ook de ketel hangt.

Ik wil graag een kamer op de 1e verdieping apart verwarmen en ook de badkamer, zonder dat de gehele beneden verdieping ook verwarmd moet worden. Dat is nogal wat overkill.

Hoe is het mogelijk om dat voor elkaar te krijgen om de 1e verdieping te verwarpen zonder dat de begane vloer verwarmd wordt. Geen zin om radiatoren etc allemaal uit te zetten continue op de begange vloer. Echter ook dat is geen oplossing, omdat er bij warmtevraag vanuit de 1e verdieping alsnog warmte wordt gepompt naar de begange vloer.

Slimme thermostaat knop op de 1e verdieping en als aparte zone instellen helpt ook niet omdat er dan nog steeds warmtevraag gaat naar de begangevloer.

Hoe kan ik dit oplossen?

Ik heb ooit iets gelezen over een zone toevoegen, maar weet niet of dat de oplossing is, en zet je zo'n zone op de verdeler of moet dat op beide verdelers?
Of zijn er andere oplossingen?
 
Een zone verdeler op de vloerverwarming en de rest completeren met slimme thermostaat knoppen. (Je kunt waarschijnlijk ook de vloerverwarming met dezelfde slimme thermostaatkraan uitvoeren, dan blijft je in hetzelfde ecosysteem)

Op die manier creëer je feitelijk allemaal aparte zones voor alle kamers/radiatoren en kun je ze naar hartelust instellen.
 
Een zone verdeler op de vloerverwarming en de rest completeren met slimme thermostaat knoppen. (Je kunt waarschijnlijk ook de vloerverwarming met dezelfde slimme thermostaatkraan uitvoeren, dan blijft je in hetzelfde ecosysteem)

Op die manier creëer je feitelijk allemaal aparte zones voor alle kamers/radiatoren en kun je ze naar hartelust instellen.
Ik heb een bosch easyflow thermostaat op dit moment, twijfel om over te stappen op een andere.

Is het niet mogelijk om de verdeler op de beganevloer een thermostaatknop slim te zetten of zonne verdeler. De vloerverwarming is gewoon een aftakking van die verdeler en geen apart systeem. Je moet de vloerverwarming met 3 groepen zien als een extra radiator.

F3B17425-C1A5-4729-A359-4EB4B2A81701_1_105_c.jpeg
 

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu