Verwarming ontkoppelen/aankoppelen in flat

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo

ik ben bezig om een baby kamer op orde te maken en ben druk bezig met alles te schuren.

Maar nu heb ik het probleem dat de radiator in het kamertje behoorlijk in de weg zit en dus zou ik deze het liefst verwijderen zodat ik er goed bij kan.

maar bij elke stappen plan die ik zoek op internet gaat het over een cv installatie in huis maar ik woon in een flat op 4 hoog en heb dus blokverwarming en heb dus geen eigen cv ketel hangen

dus zou iemand mij mischien stap voor stap kunnen uitleggen hoe ik de radiator kon ontkoppelen,en later ook weer kan aankoppelen/ontluchten etc.

alvast bedankt!
 
Zoals Freek al zei.
Als je de hoofd toevoer en afvoer niet kunt afsluiten in je woning dan heb je een klein probleem.
Of het zou al zo moeten zijn dat de desbetreffende radiator van een voetventiel is voorzien dan zou het ook nog gaan.
Anders eens contact opnemen met de huismeester die weet meestal wel raad.
 
Plaats eens een foto van je leidingen, dan kan je worden gezegd of je het af kan sluiten ja of nee.

groeten b'
 
Voor zover ik kan ontdekken zitten er 3 "kraantjes"

links boven zit de grote witte thermostaat kraan
iets rechts daarvan zit het ontluchtings kraantje( kraantje met het vierkante aansluiting waar het ontluchtingssleuteltje op past)

en links onder zit de afvoer als ik het goed zie,je draait het dopje eraf en dan komt er een kraantje tevoorschijn met een soort imbus aansluiting (6 hoekige aansluitng)
 
Dat lijkt op een voetventiel zoals je het omschrijft.
Als dit het geval mis dan kun je het voetventiel en de kraan dichtdoen en de radiator verwijderen na hem afgetapt te hebben.
Wel even een 3/4 dop op de kraan draaien na het verwijderen, stel dat je er per ongeluk aan draait, want dan gaat het goed mis.
Plaats voor de zekerheid even een foto want de kraan kan ook nog eens een andere maat hebben bijvoorbeeld.
Kennis genoeg hier om je van adviezen te dienen maar dan willen we wel het juiste advies kunnen geven.

René.
 
96417_IMG2012043000047_1.jpg

96417_IMG2012043000048_1.jpg


de bovenste foto is de bovenste 2 kraantjes en de onderste foto het onderste kraantje

edit: ja ik weet het,het is een zooitje met al dat behand en schuur stof :oops: :lol:
 
Is inderdaad een voetventiel. die en de radiator kraan dichtdraaien en je kan de radiator aftappen.

groeten b
 
Boven, de witte kraan dicht draaien
Onder de imbus indraaien.
Ontluchtings kraantje openen.
Wachten tot dat de druk er van af is.
Binnen 1 minuut moet dat gebeurd zijn.
Daarna kun je de wartels pas los draaien.
 
Anders om werken,
Onder aansluiten.
Boven de koppeling niet helemaal vast draaien.
Dan beneden de kraan klein beetje openen.
Als de lucht er uit is de koppeling boven vast draaien ,rest ontluchten via ontluchter
Alles openen en klaar is Kees
 
En dan maar hopen dat de druk in de installatie nog hoog genoeg is voor de bovenste bewoner!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan