Verven over onderste laag oud behang

Hallo,

Ik heb in mijn nieuwe appartement een slaapkamer waar vinylbehang op de muren zat. De verschillende patronen waren ontzettend lelijk, dus die behanglaag heb ik er af gehaald.
Daar bleek nog een laag behang onder te zitten, dat lijkt 'normaal' behang met een dun laagje verf erop. Dit behang zat op een aantal plekken los en dat heb ik weer vastgemaakt. En daarna de lijmresten van het vinylbehang zo goed mogelijk verwijderd.

Nu wil ik het behang oververven in RAL 9010. Heb ik hiervoor een primer/voorstrijk nodig? Ivm de onderlaag (oud behang met verf) of de muur zelf (oud en dus slecht stucwerk). Of kan ik er gelijk overheen met muurverf?
Ik heb Alabastine Voorstrijk fixeer gekocht, maar dat blijkt op terpentinebasis te zijn (ik dacht waterbasis) en dat kan een slechte combi zijn met muurverf op waterbasis, lees ik. Dus ik twijfel of ik het moet proberen..

Ik hoor graag jullie adviezen 🙂
 
Laatst bewerkt:
Ik hoop dat de foto's duidelijk genoeg zijn.

WhatsApp Image 2025-05-20 at 20.54.03 (1).jpeg
WhatsApp Image 2025-05-20 at 20.54.03 (2).jpeg
WhatsApp Image 2025-05-20 at 20.54.03 (3).jpeg
WhatsApp Image 2025-05-20 at 20.54.03.jpeg
 
Als er al verf opzit is voorstrijk niet nodig.
Voorstrijken kan namelijk vaak ook met iets verdunde latex verf.

Het behang moet wel goed vastzitten

Inderdaad niet iets dat op terpentinebasis is over iets dat op waterbasis is doen. En je kan er wel vanuit gaan dat de verf die erop zit op waterbasis is.
Voorstrijk fixeer is niet wat je hier zou gebruiken, ook nogal duur. (hopelijk heb je de bon nog)

Ik zou gewoon gaan verven, niet te dik, want je wilt niet dat er teveel vocht het behang in trekt. Als dat goed gaat de 2e laag eventueel wel wat dikker.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan