Uitleg/hulp gevraagd oude betonvloer/lekkage

Goedemiddag,

Ik ben met een voorzetwand bezig en voor ik de boel aftimmer wou ik nog even een lekkage onderzoeken. (Zie foto's)

De schuur is uit de jaren 50 volgens mij.

Er is in de hoek van de schuur lekkage, waar serieus soms een hele plas water uit kan ontstaan. Er lekt water naar binnen door dat beton heen in die hoek. Nu ben ik aan de buitenkant gaan graven en zie ik dat ik op een gegeven moment met de schep onder dat beton kan komen. Alleen aan de binnenkant heb je ter hoogte van die schep nog wel een stuk beton oid zitten, het lijkt op opgesmeerde cement ofzo??

Verderop langs die zelfde gevel ergens halverwege zie je duidelijk het contrast. Je ziet een lekkagespoor over een lengte van een meter en stopt ook precies waar je dat opgesmeerde cement onderaan ziet overgaan naar massief beton.

Hoe zit dit?

Langs de zijkant is geen groot probleem want er komt volgend jaar een nieuwe zijberging wat het water bij die gevel wel weghoudt. In de hoek vind ik het nog iets spannender, hoewel ik aan de voorkant van die hoek ook alles strak bestraat heb.

Is het een idee om wat beton in de grond te gieten daar waar je die schep ziet liggen?

Zodat het water niet zo makkelijk daar onderaan komt waarbij het door kan sijpelen/stromen??



20251110_122831.jpg

20251110_122808.jpg

20251110_122733.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan