Tussenwand gesloopt fout?

In mijn reeds gekochte huis zit(zat) een tussenwand met balken, waarvan ik dacht dat het niet dragend was. Eigenwijs genoeg ben ik gaan slopen maar nu ben ik toch bang dat het een belangrijke functie voor het dak en de constructie heeft. Ik ben gestopt met slopen toen ik de onderste balk eruit haalde.

Kan iemand mij adviseren over de te nemen stappen en/of ik dit sowieso niet had moeten doen?



IMG_8253.jpeg

IMG_8254.jpeg

IMG_8255.jpeg
 
Ja, dat is goed fout !! Misschien dat er nu nog niets gebeurt maar bij de eerste de beste storm kan uw dak instorten of wegvliegen.
Op het eerste zicht twee mogelijkheden om de fout te compenseren
  • De nog bestaande en nu veel te lichte spantbenen alsook de nog aanwezige horizontale verbindingsbalk (trekbalk) versterken door er zijdelings veel zwaardere balken tegenaan te schroeven, bijvoorbeeld 22 cm x 7 cm.
  • De dragende wand terug herstellen in de oorspronkelijke toestand.
 
Of de nog bestaande spantbenen versterken voldoende is weet je niet. Dat zou iemand moeten berekenen.
 
  • Like
Waarderingen: Mn22
Ik ga morgenochtend gelijk alles in ere herstellen, met dezelfde al dan niet sterkere materialen. Bedankt voor jullie hulp, deze amateur is in ieder geval bedankt voor jullie antwoorden en voel mij behoorlijk stom..
 
Op het moment dat je al die kramplaten ziet waarmee het spant in elkaar is gezet... Gaat er dan echt geen lampje bij je branden?
 
Post voor de zekerheid dan ook even wat detailfoto's na het herstellen van de constructie. Dan kan er gekeken worden of het qua sterkte gelijk is aan de originele constructie.
 
En hoe is het vandaag afgelopen? Voor morgen wordt de nodige wind verwacht...
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan