Tuintrap maken

Hallo,

Mijn tuin heeft een aardig hoogteverschil dat ik wil overbruggen met een tuintrap. Het hoogteverschil is ongeveer 1,60m. Ik wil graag een tuintrap maken om dit verschil te overbruggen.

De trap wil ik graag van (bak)stenen maken. Er is een fundering gestort van gewapend beton.

Het ‘uiterlijk’ van de trap wil ik met (bak)stenen afwerken. Alleen hoe kan ik de trap nu het beste opbouwen?

Ik zat er aan te denken om eerst een dubbele muur bakstenen aan beide kanten te maken en de boel daarbinnen te vullen met ophoogzand. Alleen vraag ik mij af of deze loststaande muurtjes voldoende sterk zijn om dit allemaal op zijn plaats te houden.

In de foto een beeld van de situatie en een idee van wat het resultaat moet worden.

Bedankt alvast voor de hulp!
IMG_4877.jpeg
IMG_4878.png
 
Hoe zit het met de fundering en de ondergrond?
Als je het massief maakt dan wordt de muurkant een stuk zwaarder, kans dat ie daar gaat zakken, afhankelijk van de ondergrond.
 
Dank voor je reactie! Daar zit precies mijn twijfel, of mijn idee en constructie massief uitgevoerd kan worden of dat ik een andere optie moet uitzoeken.

Het is een zandgrond. Heb ongeveer 70/75cm diep uitgegraven, en opgevuld met puin en grind (20cm), daarna ophoogzand aangetrild (+/-20/25cm) en vervolgens 30cm fundering gestort.
 
Klopt het dat er weinig zon op de trap zal schijnen.
Weinig zon is alg mos glad. Op z'n minst de treden op goed afschot leggen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan