Stoeptegels verzakt, voegen liggen bloot

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedenavond,

Ik heb een vraag over onderstaande situatie:
91864_voegen_1.jpg


Zoals te zien is de gemeenschappelijk doorgang verzakt en zijn de voegen van de kopgevel over de gehele lengte van het huis bloot komen te liggen.

De gemeente gaat volgend jaar de stoep ophogen naar het oude niveau. Mijn vraag is of ik in de tussentijd het gehele onderstuk opnieuw moet voegen?? Loopt de stabiliteit van de muur gevaar door het ontbreken van deze voegen???

Alvast bedankt!
 
Nee, voegen zijn niet nodig voor de stevigheid van de muur. Ze zijn nodig omdat het er mooier uitziet en het geeft wat extra bescherming.
 
Toch zou ik ze voegen, het water loopt nu van buitenaf zo de specielaag in, dat wordt straks nog erger als het opgehoogd wordt.
 
En in dat geval kunnen je stenen ook stukvriezen, wat toch wel ten koste gaat van de stevigheid van de muur. Dit hangt dan wel weer een beetje af van hoe poreus de stenen zijn.
 
Hartelijk dank voor de reacties,

We hebben besloten deze te voegen, als straks de stoep is opgehoogd en we krijgen problemen, haddenwe gehoopt het eerder gedaan te hebben!
 
Om nog even op bovenstaande kwestie terug te komen, wat kan ik ongeveer verwachten als totaalprijs voor het laten voegen van dit stuk muur??

Ik zie veel prijzen per m2 een euro of 10-15. Als je het stukje in m2 bekijkt is natuurlijk maar iets van 1,5m2. De eerste offertes die ik heb ontvangen zitten rond de 180 euro inclusief materiaal.

Ik neig ernaar om het zelf te gaan doen, maar ik denk dat ik qua materiaal en grondstoffen dan toch weer duurder uit ga zijn. Plus zal het de 1e keer worden dat ik ga voegen...
 
Eerlijk gezegd zou ik het zo laten. Zeker als het een spouwmuur betreft.
Het heeft altijd zo gezeten, naar ik aanneem, zonder klachten. Alleen is het nu zichtbaar geworden t.g.v. de verzakking.
Het is ook niet gebruikelijk dat het metselwerk onder maaiveld wordt gevoegd.
Maar als je het zelf wil doen, is dit wel de kans om te oefenen. Als het niet zo strak wordt hier en daar is er nog niets aan de hand, want je ziet het later toch niet meer.

Over prijzen mogen we hier niets zeggen.
 
Ik zou het zeker ook opvoegen.
Dat het altijd zo gezeten heeft, wil niet zeggen, dat het in de toekomst niet mis kan gaan.

Nu heb je er mooi de kans voor, staks niet meer.

En dat het niet gebruikelijk is, om onder het maaiveld te voegen klopt ook niet.
Bij een nieuwbouw woning wordt er eerst gevoegd, en daarna wordt er pas bestraat of de grond op hoogte gebracht.
Dan zijn de stenen altijd gevoegd, onder het maaiveld.

Nog 1 tip:
spuit voordat je gaat voegen, de voegen eerst even goed schoon, met een hogedruk reiniger, zodat al het oude zand of grond er uit is.
 
Zo te zien is het middengedeelte verzakt en bij de muur nauwelijks.
Het is de vraag tot hoever de klinkers opgehoogd worden.
 
Bij nieuwbouw wordt er zeker niet altijd onder het maaiveld gevoegd!

Ik zou in dit geval het zelf voegen. Zoek op internet info en fimpjes op en ga aan de slag. Veel gereedschap heb je er niet voor nodig, dus dat zijn de kosten niet. Doe het nu iets verder onder het mv. En maak uiteraard de voegen even goed schoon. Bijvoorbeeld met een hogedrukreiniger (de week ervoor).
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan