Sluiting op aquarium lamp

Oke henk en dan vliegt ook de aardlek eruit zeg maar. Bijgaand nog de foto headhunter

20231228_155223.jpg
 
Deze spanning kan zich opbouwen...
Dat is bij een netfilter beslist niet aan de orde! Een spanning die zich opbouwt over een condensator, gebeurt bij een gelijkspanning (of een gelijkgerichte wisselspanning), zoals in een netvoeding met elektronische inverter.

Bij een netfilter is sprake van pure wisselspanning 50Hz (+ wat onregelmatigheden door stoorspanninkjes) en die worden door de relatief kleine condensatoren (ligt in het bereik 2-20 nF) in het netfilter afgeleid naar aarde. Waarbij het niet uitmaakt of die spanning er net op staat of uren geduurd heeft: na enkele microseconden is de wisselstroom datgene dat bepaald wordt door de capacitieve weerstand (reactantie) van de condensator.

Edit: Als ik het correct (en eventjes vlug) heb berekend, komt dat voor een condensator van 10nF op een (geheel reactieve, 90 ° in fase verschoven) stroom van 0,3 mA bij 230V.

Edit 2: Indien de aarde niet is aangesloten, staat op de behuizing van het toestel 115 V, precies het midden tussen fase en nul. En dat staat er onmiddellijk, geen sprake van 'opbouwen'.
 
Laatst bewerkt:
Ik zie in je meterkast géén aardlekschakelaars, tenzij die onder de automaten zitten. Lijkt me wel verstandig die te plaatsen.

Daarbij, wat doet dat kroonsteentje daar? Die hoort/mag daar ook niet.
 
Hierbij nog even fotos van de rest van de meter kast, schiet er maar op.
12 groepen onder 3 aardleks.
Hoofdschakelaar en een krachtgroep met aardlek

Geen idee wat dat kroonsteentje er doet denk idd aftakblok want hij valt erin.

Maar dus dat hij niet op de aarde is aangesliten verklaard de schok? Snel gezegd?

20231228_153933.jpg 20231228_154004.jpg 20231228_154015.jpg 20231228_154020.jpg
 
2, 4 en 8 vrij, wat zit er verder op de 1+3 en 5+6+7 groepen?
Als je verwacht dat de aardlek er een keer uitgaat is het handig om de lampen op een groep te zetten waar de andere groepen op dezelfde aardlek niet heel belangrijk zijn. Liever geen koelkast erbij.
 
Verder het is gewoon de blauwe en bruine draad van de kabel aanprikken boven op de groep en de aarde in de aarderail en dan heb ik een goede groep erbij toch?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan