Siemens SE64660 EU/34 pompt niet goed af

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

ik heb een siemens inbouw vaatwasser SE64660 EU/34 FD8110 type s9wt1s. Deze pompt niet goed af. Ben er al 2 weken mee bezig geweest en weet het nu echt niet meer.
Heb eerst het labyrint en de drukkamer vervangen. Het labyrint zat op een moeilijk bereikbare plek dicht en en de drukkamer bleek ook redelijk last te hebben van aanslag. Dacht door deze te hebben vervangen het probleem wel te hebben opgelost maar helaas..
Na contact met een onderdelen leverancier dacht deze dat de pomp dan nog de oorzaak kon zijn; na deze te hebben vervangen heeft ie het 3 dagen goed gedaan en nu blijft er weer steeds wat water in de bak achter (is na 1 keer resetten wel weg) en is de vaat weer niet goed schoon; en als het water dan toch allemaal weg is dan ligt er toch nog wel wat viezigheid op het filter..
Volgens mij is nu dus alles goed schoon, in de slangen zat niks van vuiligheid en weet ik het ook niet meer. Baal er goed van, ben €200,- verder en nog steeds werkt die vaatwasser niet naar behoren..Had beter direct een nieuwe kunnen kopen, maar ja de wasmachine moest ook vervangen worden..grrr
Iemand nog een suggestie voordat ie door het raam naar buiten vliegt :( ??

alvast bedankt! groeten Erik
 
Tsja, heb dus maar diverse malen de "soda"-methode nog eens geprobeerd en nu wast hij toch al weer een weekje goed schoon. Wel zit er nu aan de binnenkant een witte aanslag (vd soda neem ik aan) maar dit zal wel slijten.
Toch maar wat vaker een programmaatje voor de vaatwasser zelf draaien...

groeten Erik
 
Oetzi, zat er nog een terugslagklepje dan? :oops:
Ach, voorlopig werkt ie weer en heb niet echt veel zin om de boel weer uit te bouwen..Of kan ik daar zo bij?

groeten Erik
 
Daar kan je zo bij, onder de filters zit een klepje met 1 torx 20 schroefje. Hieronder zit het schoepje van de afvoerpomp en aan de achterzijde waar het water weggepompt wordt, zit een zwart rubberen terugslagklepje.
Deze wil door invloed van zeep en vet wel eens breken. Het afgebroken gedeelte zweeft dan in de slang en kan soms dichtslaan waardoor de vaatwasser niet kan afpompen. Mocht ie gebroken zijn, moet de rest er wel uitgevist worden. Makkelijkst is om dan de afvoerpomp los te halen en met een draadje met haakje proberen het klepje terug te trekken. De nieuwe klepjes zijn van siliconen, dus doet probleem zich niet meer voor. Kosten een paar eurie bij Siemens.
 
Bedankt voor de tip Oetzi, kan me dat rubbertje wel herinneren ja. Maar heb er verder niet naar gekeken, zal dit idd nog wel eens even nakijken vandaag of morgen. Ik neem aan dat ik dit er dan gewoon uit kan trekken??

Groeten Erik
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan