Schroef verzonken maken

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil graag de schroeven van de plinten enigszins verzonken maken.

Ik gebruik nu een boortje 4 voor de schroef. Daarna met boor 8 een klein begin maken en dan valt de schroef daarin. Maar dat is niet echt zoals ik het wil.

Wel gereedschap raden jullie aan? Het materiaal is trouwens eiken.
 
Dankje. Het is een gipsplaatschroef 35/45
(die zijn nl zwart) en boor dus een gaatje 4.

Maar de kop is vrij plat. Hoe kan ik nu het beste bepalen welke verzinkmaat ik moet hebben?

Het is nl meestal 90 garden. Maar ik moet denk ik 45 hebben? of zit ik er helemaal naast :)?

26522_1516941_1.jpg
 
Denk dat die spaanplaatschroeven niet erg geschikt zijn voor pluggen; wel om in hout te shroeven.

Beter houtschroeven.
 
Het is een gipsplaatschroef. En moet zeggen zit zo vast als een huis. Waarom zou het minder goed zijn?

Maar waat je wellicht ook de hoek voor de verzinkboor ;-) ? Is 90 gewoon goed, of zal ik een andere moeten kopen?
 
:oops:
Voor verzinken neem ik gewoon een grote ijzerboor, boor een stukje voor en draai de schroef erin. Afstrijken met kit of 2-comp.-spul; net wat ik voorhanden heb. Géén plamuur!
 
Okee, dan ga ik voor 90 graden

Wat betreft de schroef, ik ga de schroeven niet plamuren. Ik wil alleen niet dat de kap 'buiten' de plint valt. De plinten worden donker bruin, en deze schroeven zijn mooi zwart. Vandaar dat ik hiervoor ging.

Kunnen jullie aangeven waarom deze schroeven niet goed zijn? Er komt weinig druk op de plinten te staan. Ik begreep dat houtschroeven iets 'sterker' zijn. Maar dat is voor mij niet noodzakelijk. Zijn er andere voordelen? Want het oog wil ook wat, en ik wil juist bij de schroeven komen, zodat ik zo nu en dan een kabel kan leggen onder de plint...
 
Houtschroeven hebben het voordeel dat de "kern" van de schroef wat dikker is, waardoor de plug meer opzij wordt gedrukt en dus vaster zit. Maar om een plint vast te schroeven lijkt me dat verschil te verwaarlozen.
Voor de verzinkboor moet je naar de diameter van de kop van de schroef kijken. Zolang je een verzinkboor neemt die precies even breed is, maakt de hoek niet zoveel uit: je draait de schroef vast totdat de kop ver genoeg in het hout zit.
Is een afdekkap niet iets voor jou?
38297_untitled_1.jpg
 
Die dopjes vinden we niet zo mooi. Maar dat is idd ook een idee. Goed te horen dat het wel kan.

Dan ga ik op zoek naar een verzinkboor, 90 graden en dan met de DM van mijn kop. Hoop dat dat bestaat, want je moet ook rekening houden met je diameter van de boor zelf. Maar ga snel even langs de bouwmarkt, dan kan ik eens zien hoe het eruit ziet
 
Boor niet met een gewone boor, die vreet te diep in, is niet onder controle te houden.
Gebruik een verzinkboor, die heeft de goede hoek en vreet niet in het hout, er zijn overigens ook opsteekverzinkboren met een gewoon boortje in het midden.

Verzinkboor
89_Verzinkboor_1.jpg


Opsteekverzinkboor (zonder boortje), hier past een 3 of 4 soms 4 mm boortje in.
89_Opsteekverzinkboor_1.jpg
 
Ik heb een verzinkboortje gekocht, met de meest smalle kop die ik kon vinden bij de DHZ 13mm.

Echter, heb het even getest op een oude plank:

1. Het gat is OF net te ondiep
2. Of het gat is diep genoeg, maar te 'breed' aan de buitenkant, waardoor ik daar weer een beschadiging heb...

Wat is de 'oplossing' ?
 
Fiesiekus schreef:
Voor verzinken neem ik gewoon een grote ijzerboor, boor een stukje voor en draai de schroef erin.
Ik meet de diameter van de schroefkop en neem een ijzerboor die net ietsje kleiner qua diameter is.
 
De opsteekverzinkboor is er ook met een stuitrand, het gat is dan altijd even diep, zoals ik eerder schreef lukt het dus niet met een ijzerboor.
 
Neem een ijzerboor van de juiste diameter slijp de gewenste hoek aan de boor en boor eerst het verzonken gat en dan het gat voor de schroef,dan moet het goed gaan ,laat het even weten.
jan.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan