Rotheigner air basis 125 nalooptimer

Hoi, ik hen de Rotheigner air basic 125 gekocht. Achteraf bleek dat deze een nalooptimer heeft wat ik niet wil. Ik wil hem constant aanhebben. Iemand een idee hoe ik de potmeter kan omzeilen zodat hij constant blijft lopen? Nu is het max 30 minuten. Al geprobeerd een tijdschakelaar te plaatsen zodat hij meerdere keren per dag aangaat, dan 2 uur stopt en dus weer aangaat maar dat werkt niet.
 
Meestal is de motor van zo'n badkamer ventilator 230V, en de print zorgt dan voor de nalooptimer.
Als je in dat geval de draden van de motor direct op de zwarte en blauwe draad aansluit
dan zal de ventilator blijven draaien. De regelprint kan dan in principe helemaal vervallen.

Maar let op, dit is afhankelijk van de opbouw en de motor zelf, we zien hier alleen een merk en type
en als je daarvan de handleiding opzoekt en bekijkt dan kom je daar ook niet verder mee.
Ik kan het pas goed beoordelen als ik de print helemaal kan bekijken.
 
Als je de fase op zowel de L en de schakeldraad aansluiting aansluit, blijft ie dan niet continu draaien?
Als iemand een uur onder de douche staat dan zou ie aan horen te blijven.

Van de air basic 100 kan ik ook de achterkant van de printplaat vinden en van die loopt de motor zeker op 230.
Aangezien de voorkant er vergelijkbaar uitziet: bijna zeker dat je de printplaat er inderdaad gewoon uit kan halen. (heb ik wel eens gedaan met een andere)

Wil je zekerheid, dan foto's van de printplaat plaatsen.
 
Als je de fase op zowel de L en de schakeldraad aansluiting aansluit, blijft ie dan niet continu draaien?
Jawel. Dit is dus de oplossing.

Het heet niet voor niets een nalooptimer. De ventilator blijft dan nog een tijdje aan nadat je de schakelaar uitschakelt. Het is niet de maximale loopduur.

Als je ook continue spanning op de geschakelde ingang zet dan blijft de ventilator gewoon continue draaien. Onderbreek je de spanning naar de geschakelde ingang dan blijft de ventilator nog tot maximaal 30 minuten nalopen.
 
Lijkt me overigens niet echt de bedoeling van dit soort ventilatoren om 24/7 te blijven draaien. Lijkt me de levensduur niet echt ten goede te komen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan