Rookkanaal schoorsteen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wie kan mij helpen met het volgende probleem:

Bestaande situatie:
Gashaard in woonkamer van huis. RVS buis door de verdiepingen naar het dak.

Gewenste situatie:
In de gashaard hout gaan stoken. Probleem is dat er vanaf de zolder geen gemetselde koof zit om de flexibele enkelwandige RVS buis.

Een oplossing zou kunnen zijn om een dubbelwandige buis te laten plaatsen vanaf de zolder.

Maar kan ik ook gewoon de koof van de eerste verdieping doormetselen tot vlak onder de nok?

Wie heeft er ideeën?

Met vriendelijke groet,

Corné Vogelaar
 
Een gaskachel kun je nooit gebruiken om hout in te gaan stoken.

Ook een flexibele rookgas afvoer is niet geschikt voor het stoken van hout of kolen.

Hiervoor moet je eigenlijk vanaf de kachel tot aan de schoorsteen op het dak dubbelwandige geïsoleerde rookgaskanalen gebruiken.

Als je het dus goed en veilig wilt doen, leg dan vanaf de kachel een nieuw een nieuw rook kanaal aan, en koop een hout kachel.

Ga eens bij een kachelspecialist om informatie vragen. :wink:
 
Het gekke is dat de vorige bewoners hout gestookt hebben. Ik heb zelfs
een houthok in de tuin.

Ook een schoorsteenspecialist die langs geweest is had het alleen over het bovenste gedeelte, de vliering dus, die niet veilig genoeg was.

De gashaard lijkt op een houthaard, er ligt alleen een gasblok in met kleine gaatjes waar dus gas uit kan komen.

Het laatste stukje moet inderdaad vernieuwd worden, maar als ik die 3 meter op de zolder anders dan met een dubbele geïsoleerde buis zou kunnen oplossen zou dat een hoop geld schelen.

Groet,

Corné
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan