Roluik gaat versnelt omlaag

Beste,

Bij mijn schoonouders gaat het electrischerolluik versneld naar beneden.
Hij gaat netjes naar boven, en in de bovenstand blijft hij open.

Maar als je hem laat zakken dan gaat hij in sneltreinvaar naar beneden.

Wat kan dit zijn?
 
Dat verwacht ik ook. De motor krijgt het blijkbaar niet voor elkaar om hem in toom te houden bij het laten zakken.

Indien het een vrij jonge motor is kan reparatie wellicht lonen. Als het een oudere motor is dan is vervangen m.i. aantrekkelijker.
 
Dan heeft die motor het niet slecht gedaan. Ik zou hem dan gewoon vervangen. Is prima zelf te doen als je een beetje handig bent.

Als je eerst de motor eruit haalt kun je hopelijk nog op de sticker zien hoe sterk deze is (in Nm). De nieuwe motor moet van minimaal dezelfde sterkte zijn ok het rolluik op te kunnen tillen.
 
Nee dat is geen probleem. Hij mag niet zwakker zijn (tenzij de huidige motor al overcapaciteit heeft maar dan maken we het wel erg ingewikkeld).

Je kunt online wel rekentools vinden om de benodigde kracht van de motor te berekenen. Gaat om de oppervlakte van het luik, materiaalsoort van de lamellen en de grootte van de as.
 
Lijkt vast te zitten in zijn geheel.
Kan je niet uit glijden
20210107_133746.jpg
20210107_133738.jpg
20210107_133730.jpg
 
Hoe zit de as aan de andere kant vast? Met de prop dus. Vaak kun je die eenvoudiger loshalen en dan de as een stukje die kant op schuiven.

Bovenbak hoeft doorgaans niet uit elkaar.
 
Zat met popnagels vast, heb ze uitgeboord en zo los gehaald.

mag opslot

topics samengevoegd - mod
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Mooi dat het is gelukt :prima:

Meestal haak je inderdaad eerst de motor in de steun en dan kun je met de prop de juiste lengte schuiven en dan de as op de prop verankeren op de juiste positie. Monteren dus ook weer op die manier doen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan